nasze media MGN 07/2024
dodane 03.07.2024 13:04

Babcia Aniela radzi

...jak Skarbulki kochane mogą spędzić niezapomniane wakacje!

Skarbulki moje kochane, ja najchętniej spędzam wakacje w… drodze! Na pielgrzymim szlaku, ściśle rzecz ujmując. W swoim długim życiu byłam na 34 pieszych pielgrzymkach odwiedzając liczne sanktuaria. Pewnie myślicie, że to nie dla was, że za ciężko, za gorąco, niewygodnie… a ja wam mówię, że w życiu nie byłam na lepszych „wczasach”. Może to jest myśl, którą podsuniecie swoim rodzicom lub dziadkom? Tym bardziej, że niemal w każdym zakątku polski odbywają się jakieś pielgrzymki…

 

Piesze pielgrzymki diecezjalne na Jasną Górę

Praktycznie przez całe wakacje ze wszystkich zakątków naszego pięknego kraju można wyruszyć pieszo do Częstochowy. Absolutnym ewenementem jest kaszubska piesza pielgrzymka na jasną górę, która startuje z helu 25 lipca i w 19 dni pokonuje 640 km. Robi wrażenie, prawda? J

Międzynarodowa pielgrzymka piesza Suwałki-Wilno

Od 15 lipca każdego roku pątnicy w ciągu 10 dni przemierzają trasę z Suwałk do Wilna. To niezwykła pielgrzymka, ponieważ część trasy przebiega przez Litwę, gdzie na pielgrzymów czekają nasi rodacy.

Piesza pielgrzymka do Lichenia

Ta pielgrzymka wyrusza co roku 7 lipca z góry kalwarii (spod sanktuarium św. O. Stanisława Papczyńskiego). Do sanktuarium matki bożej w Licheniu dochodzi 16 lipca.

Pielgrzymka dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa

Zaraz po wakacjach, we wrześniu wyrusza pielgrzymka do Przasnysza i Rostkowa (diecezja płocka) – miejsc kultu św. Stanisława kostki. To wyjątkowa propozycja dla najmłodszych i ich rodzin.

Pielgrzymowanie to piękna polska tradycja. Musimy zrobić wszystko, żeby nadal pięknie się rozwijała.

Do zobaczenia na szlaku! J

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..