nasze media MGN 07/2024

jk

dodane 20.05.2024 09:57

Papież Franciszek w oczach dzieci

Znamy zwycięzców międzynarodowego konkursu plastycznego.

620 prac ze Stanów Zjednoczonych, Litwy, Ukrainy i Polski napłynęło na IX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „PAPIEŻ FRANCISZEK W OCZACH DZIECI”.  Konkurs organizowany  został przez  Fundację  „Pro Arte Christiana”.

Celem konkursu było popularyzowanie postaci Papież Franciszka wśród przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych oraz motywowanie do pracy twórczej, rozwijanie wyobraźni artystycznej  i zainteresowań w zakresie sztuk plastycznych.

W kategorii przedszkole wyróżnienia otrzymali: Stanisław Majkut z Wierzbia, Oliwia Zając z Sędziszowa, Amelia Sawka z Majdana Ruszowskiego i Magda Bocian z Kalisza.III nagrodę otrzymała Bogumiła Szczepańska ze Stalowej Woli, II nagrodę Nadia Bukowiecka z Kalisza, I nagrodę Dawid Nowakowski z Ruszowa.

W  kategorii szkoła podstawowa wyróżnienia otrzymali: Gabriela Budziosz z Sędziszowa,  Liberta Bernotaité z Rudomina – Litwa, Agata Filipiak z Lęborka, Izabelé Kovzan z Rudomina  - Litwa, Maya Maminski z Nowego Yorku – USA. III nagrodę otrzymała Lena Duda z Lęborka, II nagrodę Dawid Frasunek z Pisarzowej, I nagrodę Natalia Całka z Leżajska.

Laureaci pierwszej nagrody w kategorii szkoła podstawowa i przedszkole otrzymali m.in. różańce papieskie od Papieża Franciszka. Ponadto laureaci otrzymali banknoty kolekcjonerskie, srebrne monety kolekcjonerskie, zabawki, kredki, pisaki, farby, słodycze, albumy książkowe z dedykacją  i pobyty weekendowe (z opiekunem) w hotelach na terenie Polski.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..