nasze media MGN 05/2024
dodane 08.05.2024 14:41

Babcia Aniela radzi

...jak umaić maj, czyli co zrobić, by Maryi w miesiącu Jej poświęconym, okazać swoją miłość i wdzięczność

Skarbulki moje kochane, czujecie to samo co ja? Zapach bzu, słońca, trawy! Po prostu zapach majowego szczęścia! Maj to mój ukochany miesiąc. W polskiej tradycji maj w sposób szczególny poświęcony jest Maryi, więc to doskonała okazja, aby okazać Jej swoją miłość i wdzięczność. Mam na to kilka sposobów!

Litania Loretańska

To właśnie w tym miesiącu tradycyjnie odmawiamy Litanię Loretańską ku czci Maryi. To tak jakby prawić Jej komplementy, a która kobieta tego nie lubi…

Drobne wyrzeczenia

Dziewczynki z ziarnowego domku na drzewie wymyśliły kiedyś, że zamiast majowych kwiatków będą ofiarowywać Maryi drobne wyrzeczenia – chodziło na przykład o rezygnację z grania na smartfonie. Trzeba pamiętać, że każde wyrzeczenie warto ofiarować w czyjejś intencji.

Kwiaty na Dzień Mamy

26 maja obchodzimy Dzień Matki – tego dnia Wasze mamusie ucieszą się z kwiatów lub serdecznej laurki. Jestem pewna, że Maryja również będzie szczęśliwa, kiedy położycie pod Jej figurą lub obrazem majowy bukiecik.

Dziesiątek różańca

13 maja 1917 roku Matka Boża po raz pierwszy ukazała się trojgu pastuszkom - Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi, dlatego 13 maja obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Szczególnie tego dnia pamiętajmy o różańcu, o który Maryja tak bardzo prosi we wszystkich swoich objawieniach.

Niech to będzie najpiękniejszy maj w Waszym życiu, Skarbulki moje kochane… 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..