nasze media Mały Gość 06/2024
dodane 09.07.2021 10:10

Smoczy konkurs

W dolinie srebrnych smoków panuje kojący spokój. Do czasu… Pewnego dnia Szczurzyca przynosi straszne wieści: „Ludzie nadchooodzą!”. Nieustraszony młody smok Lung postanawia wyruszyć w poszukiwaniu legendarnego Skraju Nieba – miejsca, gdzie te piękne stworzenia mogą żyć w pokoju. Dołączają do niego oddana przyjaciółka Siarczynka i samotny chłopiec o imieniu Ben.

Tak się zaczyna wspaniała opowieść "Kraina smoków" Cornelii Funke

Wspierając się jedynie dziwaczną mapą i wspomnieniami starego smoka, cała trójka rusza w magiczną i niebezpieczną podróż, by dotrzeć do najwyższych szczytów świata. W drodze zawierają nowe znajomości, docierają do wspaniałych miejsc, a przede wszystkim poznają znaczenie słów „przyjaźń” i „odwaga”.

Czy uda im się dotrzeć do celu? Czy wszyscy ludzie są źli? Kto podąża ich śladem? I jak bardzo niebezpieczna może być wyprawa w poszukiwaniu najbezpieczniejszego zakątka świata? I wreszcie, czy można przeżyć większą frajdę niż latanie pod samym niebem na smoku?!

Pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji książka popularnej i nagradzanej pisarki dla dzieci. Wkrótce wyruszymy wspólnie w kolejną wyprawę.

Animowany film na podstawie książki wkrótce w kinach.

A my mamy dla Was do rozlosowania pięć 5 pakietów książek "Kraina smoków" (tom I i II).

Smoczy konkurs   Mat.prasowe

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: z jakiego kraju pochodzi autorka, Cornelia Funke, której książki są niezwykle popularne na całym świecie, szczególnie w Niemczech, Anglii i w Stanach Zjednoczonych.

Odpowiedzi, z tytułem maila "Smoczy konkurs", przesyłajcie do 31 lipca na redakcja@malygosc.pl

« 1 »