nasze media MGN 05/2024

Gabriela Szulik

dodane 24.08.2020 14:26

Urodziła się 115 lat temu

25 sierpnia, w piątek o ósmej rano we wsi Głogowiec przyszła na świat św. Faustyna

Na całym świecie znana jest jako Apostołka Bożego Miłosierdzia. Bo wybrał Faustynę Pan Jezus, by przez nią powiedzieć światu o swoim wielkim miłosierdziu.

Była trzecim dzieckiem Stanisława Kowalskiego i Marianny z domu Babel. W akcie chrztu świętego zapisano: Helena Kowalska urodziła się 25 sierpnia we wsi Głogowiec.

Do szkoły chodziła niecałe 3 lata. Gdy miała szesnaście lat, gdy opuściła dom rodzinny, by pracować jako służąca u zamożnych rodzin w Aleksandrowie, Łodzi i Ostrówku. Zarabiała na własne utrzymanie i pomagała rodzicom, którzy wtedy mieli dziesięcioro dzieci.

W 1925 r. wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie . W zakonie przyjęła imię Faustyna. Gdy przekraczała prób klasztoru nie miała pojęcia, co Pan Bóg dla niej przygotował, że pozna ją cały świat i że stanie się jedną z najbardziej popularnych świętych.

Pan Jezus wybrał tę prostą zakonnicę, by przekazać światy swój wizerunek i powiedzieć o wielkim miłosierdzi. Prosił, by zapisywała wszystkie ich spotkania i rozmowy. Mimo, że siostra Faustyna nie miała żadnego wykształcenia, nie potrafiła malować, powstał obraz Miłosiernego Jezusa – wprawdzie namalowany przez kogoś innego, ale pod jej dyktando – i „Dzienniczek”, w którym zapisywała wyjątkowe spotkania z Jezusem.

Dzisiaj domem narodzin św. Faustyny opiekują się siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z klasztoru w Świnicach Warckich. Przybywają tam pielgrzymi nie tylko z Polski.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..