nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022

Joanna Juroszek Joanna Juroszek

dodane 02.04.2020 09:06

15 lat temu umarł Jan Paweł II

O modlitwę w godzinie jego śmierci prosi kard. Dziwisz. Intencja - zatrzymanie pandemii.

Święty papież zmarł 2 kwietnia 2005 roku o 21.37 w swoim prywatnym apartamencie. 15 lat temu była to pierwsza sobota miesiąca przed niedzielą Bożego Miłosierdzia. Co ciekawe, to święto do kalendarza liturgicznego wprowadził właśnie Jan Paweł II, wielki czciciel Bożego Miłosierdzia. On też kanonizował siostrę Faustynę Kowalską.

Kiedy umierał papież cały świat zamarł razem z nim. Pielgrzymi masowo przyjeżdżali wtedy na plac świętego Piotra, by wspólnie modlić się o jego zdrowie. Kiedy umarł - świat jednoczył się we wspólnym płaczu. Wszyscy wiedzieli jednak, że odszedł człowiek święty. Na jego pogrzebie spontanicznie ludzie zaczęli krzyczeć: "Santo subito!", co znaczy: święty natychmiast.

W 15. rocznicę jego śmierci kard. Stanisław Dziwisz prosi, by o 21.37 modlić się za jego wstawiennictwem o zatrzymanie koronawirusa. Znakiem wspólnej modlitwy mają być świece zapalone w oknach naszych domów.

Kard. Dziwisz, były sekretarz Jana Pawła II zachęca, by w tym czasie odmówić Akt zawierzenia Bożemu Miłosierdziu:

Wszechmogący Boże, w obliczu pandemii, która dotknęła ludzkość, z nową gorliwością odnawiamy akt zawierzenia Twemu miłosierdziu, dokonany przez św. Jana Pawła II. Tobie, miłosierny Ojcze, zawierzamy losy świata i każdego człowieka. Do Ciebie z pokorą wołamy.

Błogosław wszystkim, którzy trudzą się, aby chorzy byli leczeni, a zdrowi chronieni przed zakażeniem. Przywróć zdrowie dotkniętym chorobą, dodaj cierpliwości przeżywającym kwarantannę, a zmarłych przyjmij do swego domu. Umocnij w ludziach zdrowych poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, aby przestrzegali koniecznych ograniczeń, a potrzebującym nieśli pomoc.

Odnów naszą wiarę, abyśmy trudne chwile przeżywali z Chrystusem, Twoim Synem, który dla nas stał się człowiekiem i jest z nami każdego dnia. Wylej swego Ducha na nasz naród i na cały świat, aby ci, których zjednoczyła walka z chorobą, zjednoczyli się także w uwielbieniu Ciebie, Stwórcy wszechświata i gorliwie walczyli również z wirusem grzechu, który niszczy ludzkie serca.

Ojcze przedwieczny, dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Maryjo, Matko Miłosierdzia, módl się za nami. Św. Janie Pawle II, św. Faustyno i wszyscy święci, módlcie się za nami.

Na drugiej stronie piosenka "Nie zastąpi Ciebie nikt" - muzyczny hołd; hymn z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły - Jana Pawła II, którą świętujemy w tym roku.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione