nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

Magdalena Dobrzyniak

dodane 22.03.2020 15:16

Zawierzenie Miłosierdziu Bożemu w obliczu pandemii

Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, św. Faustyny i wszystkich świętych, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia trwają modlitwy o oddalenie pandemii koronawirusa. Do odnawiania aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu zachęca wiernych kard. Stanisław Dziwisz.

Publikujemy tekst modlitwy zawierzenia, ułożonej na czas pandemii:

Wszechmogący Boże, w obliczu pandemii, która dotknęła ludzkość, z nową gorliwością odnawiamy akt zawierzenia Twemu miłosierdziu, dokonany przez św. Jana Pawła II. Tobie, miłosierny Ojcze, zawierzamy losy świata i każdego człowieka. Do Ciebie z pokorą wołamy.

Spraw, aby ustała pandemia koronawirusa. Błogosław wszystkim, którzy trudzą się, aby chorzy byli leczeni, a zdrowi chronieni przed zakażeniem. Przywróć zdrowie dotkniętym chorobą, dodaj cierpliwości przeżywającym kwarantannę, a zmarłych przyjmij do swego domu. Umocnij w ludziach zdrowych poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, aby przestrzegali koniecznych ograniczeń, a potrzebującym nieśli pomoc. 

Odnów naszą wiarę, abyśmy trudne chwile przeżywali z Chrystusem, Twoim Synem, który dla nas stał się człowiekiem i jest z nami każdego dnia. Wylej swego Ducha na nasz naród i na cały świat, aby ci, których zjednoczyła walka z chorobą, zjednoczyli się także w uwielbieniu Ciebie, Stwórcy wszechświata i gorliwie walczyli również z wirusem grzechu, który niszczy ludzkie serca.

Ojcze przedwieczny, dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.
Maryjo, Matko Miłosierdzia, módl się za nami.
Św. Janie Pawle, św. Faustyno i wszyscy święci, módlcie się za nami.

Zawierzenie Miłosierdziu Bożemu w obliczu pandemii

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • lukasingod
  22.03.2020 19:30
  Ojcu są miłe modlitwy, które płyną prosto z serca, nawet jeśli są krótkie, ważne że szczere. Bezpośrednio przychodzę do Ojca w imieniu Jezusa Chrystusa, tak jak uczył tego Pan, więc nie potrzeba mi dodatkowych pośredników, czy jestem jakiś gorszy, aby mnie Pan nie wysłuchał, jeśli z Nim chodzę? Grzesznicy niech pokutują, a święci niech dalej się uświęcają, dojąc ku temu przykład słabszym. Przyoblekajcie się w Chrystusa, a sam Bóg pochyli się nad wami, aby poczuć waszą miłą woń. Chwała i cześć i moc, jedynemu Bogu i Panu Jezusowi, na wieki. Amen.
  doceń 0
 • Ryszard_D
  23.03.2020 19:49
  Dlaczego ten komentarz zostal usuniety?... : @lukasingod - moze Tobie nie potrzebni posrednicy, moze tylko dlatego, ze ich nie chcesz - ale, niezaleznie od Ciebie, milionom (miliardom) ludzi, bardzo!... I nie badz zarozumialy - czy jestes gorszy czy lepszy to tylko Pan Bog oceni. Pozniej zdziwienie, tak sie modlilem a Pan Bog mnie nie wysluchal!
  doceń 0
 • dana
  24.03.2020 00:03
  Bóg nikogo nie potępia, dusze same się skazują na potępienie. Dzięki miłosierdziu bożemu cały świat bez względu na wiarę, stan grzeszności zostanie zbawiony. celebrujcie te święto w tym roku, to jedyna jasność która nastąpi, spłyną niezliczone łaski na wszystkich, każdy kto będzie wzywał Jezu ufam Tobie zostanie objęty miłosierdziem.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione