nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024

Adam Śliwa Adam Śliwa

dodane 10.01.2020 13:15

Symulator Służb Ratunkowych

W większości gier komputerowych strzelamy, niszczymy lub walczymy. W serii Emergency również walczymy, ale o życie innych.

Gdy w 1998 roku pojawiła się pierwsza odsłona kultowej już dziś serii, wprowadziła zupełnie nowy temat. Gracz stawał w obliczu różnych wypadków, zamieszek, katastrof i miał pokierować służbami ratowniczymi gasząc pożary, łapiąc przestępców i ratując poszkodowanych.

Ostatnia część powstała w 2017 roku i jest w pełni trójwymiarowa. Podczas gry stajemy na czele ekipy ratunkowej a do dyspozycji mamy kilkadziesiąt rodzajów sprzętu policji, pogotowia, straży pożarnej czy służb technicznych. Emergency 2017 jest właściwie ulepszoną i poprawioną wersją Emergency 5 z całkowicie nową kampanią fabularną, a także minikampanią dziejącą się w ... średniowieczu.  

Na sukces serii na pewno duży wpływ miał nowatorski pomysł dania graczom możliwości kierowania jednostkami ratowniczymi, które fascynują wiele osób. Bardzo atrakcyjne jest to że z każdą kolejną odsłoną dostawaliśmy współczesne pojazdy jakie można zobaczyć mknące na sygnale po ulicach naszych miast.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..