nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

jj/bydgoszcz.pl

dodane 23.01.2020 10:35

Bydgoszcz najlepszym europejskim celem podróży?

Trwa internetowy konkurs. Polskie miasto walczy m.in. z Rzymem, Atenami i Paryżem.

Bydgoszcz jest jedynym polskim miastem nominowanym w tegorocznej edycji konkursu o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży 2020. 

O wynikach konkursu zadecyduje głosowanie internetowe, które potrwa do 5 lutego. Głosować można raz w tygodniu za pomocą strony www.bydgoszcz.pl/ebd.

"Ten konkurs to wyzwanie dla naszego miasta, ale też znakomita okazja do promocji Bydgoszczy w Europie. O tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży 2020 będziemy walczyć z Atenami, Paryżem, Rzymem i innymi turystycznymi gigantami. Jednak decyzja o aplikacji w konkursie i nominacja Bydgoszczy, jako jedynego polskiego miasta to szansa, na przedstawienie naszego potencjału. Tym potencjałem jest oczywiście rzeka Brda, kiedyś wpływająca na rozwój gospodarczy, a dziś malownicza przyciąga jak magnes turystów. Teraz czas na mobilizację mieszkańców, od których zależy wynik konkursu" - mówi Michał Sztybel, zastępca prezydenta.
 
Konkurs organizowany jest od 2009 roku przez międzynarodową organizację z siedzibą w Brukseli, której celem jest promocja kultury i turystyki w Europie. Bydgoszcz rywalizuje z 20 innymi europejskimi miastami. Są to: Rzym, Rotterdam, Sibiu, Ateny, Berlin, Colmar, Menorca, Tbilisi, Praga, Cork, Heviz, Wiedeń, Paryż, Rochefort (EDEN), Rijeka, Madryt, Cascais, Reykjavik i Namur.

Inne polskie miasta, które w ostatnich latach brały udział w konkursie:
- 2017 rok - Gdańsk - trzecie miejsce
- 2018 rok - Wrocław - pierwsze miejsce
- 2019 rok - Poznań - piąte miejsce

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..