nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

Joanna Juroszek Joanna Juroszek

dodane 04.12.2019 10:02

Tomku, do zobaczenia w niebie!

Po ciężkiej chorobie nowotworowej zmarł Tomek Kabis, najlepszy magik wśród ministrantów.

Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę 7 grudnia o 9.30 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Tomek był finalistą "Mam Talent", gdzie - poza świetnym występem - oficjalnie przyznał się, że wierzy w Boga. Tomek wiele lat był także ministrantem, lektorem i animatorem.

Wiele razy występował dla chorych dzieci w szpitalach. Swoimi sztuczkami dzielił się także wtedy, gdy sam zachorował na raka. Tomek był wolontariuszem Fundacji Mam Marzenie.

Przygodę z iluzją zaczął w wieku 7 lat. Dostał wtedy zestaw "Małego magika". Ta zabawa w sztuczki tak go wciągnęła, że zaczął dawać różne pokazy: w salce parafialnej, dla ministrantów, na festynach. Po występie w "Mam Talent" iluzją zajął się także zawodowo.

"Zawsze zaskakiwał. To co robił było zawsze niespodziewanie. Przy tym czy w małej grupie czy przed milionami telewidzów zawsze wyznawał wiarę w Boga. Nawet gdy przyszła choroba zawsze był sobą i robił to co kochał. Tomek dzięki za twoje świadectwo! Teraz jesteś u swojego najlepszego Przyjaciela. Oczaruj Go swoimi sztuczkami" - napisał na jego profilu na FB ks. Paweł Zieliński.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione