nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

ks. Marcin Nowicki

dodane 12.03.2019 10:50

Rekolekcje z księdzem raperem

Rekolekcje w Skalmierzycach poprowadził ks. Jakub Bartczak. Ich hasłem były słowa: "Bóg jest działa".

Rekolekcje wielkopostne w szkole im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach odbyły się od 4 do 6 marca. Ich celem było pogłębienie u uczniów więzi z Chrystusem i Kościołem, a także uzupełnienie nauki religii o właściwy katechezie wymiar inicjacyjny.

Rekolekcje pod hasłem: "Bóg jest działa" poprowadził ks. Jakub Bartczak z archidiecezji wrocławskiej.

Uczniowie spotkali się z księdzem rekolekcjonistą, wzięli udział w warsztatach pt. moja ewangelizacyjna koszulka oraz udali się do kina na pierwszy na świecie film z osobistym udziałem papieża Franciszka pt. „Tam, gdzie mieszka Bóg”.

Jest to opowieść dedykowana dzieciom i młodzieży o nadziei, wierze i odwadze, która została oparta na historiach z Biblii. Msza św. szkolna odbyła się w Środę Popielcową. Przed Mszą św. była możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania i pokuty. Dodatkowo poza harmonogramem planu rekolekcyjnego w parafii odbył się koncert ewangelizacyjny.

Rekolekcje z księdzem raperem   Rekolekcje szkolne z ks. Kubą Bartczakiem archiwium szkoły

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione