nasze media Najnowszy numer MGN 02/2019

PAP/Gabriela Szulik

dodane 06.01.2019 12:49

Trzej Królowie przybyli

W Warszawie odtwórcy roli królów zapowiedzieli Orszak podczas konferencji prasowej

Z okazji święta Objawienia Pańskiego już po raz 10 ulicami Polski idą uroczyste Orszaki Trzech Króli. Największy, w Warszawie, ruszył w południe z placu Zamkowego, by przez Krakowskie Przedmieście dotrzeć na plac Piłsudskiego. Tam królowie oddali pokłon i wręczyli dary Dzieciątku Jezus.

W role królów wcielili się przedstawiciele trzech kontynentów: w króla europejskiego - aktor Paweł Lipnicki, króla afrykańskiego - ksiądz Davies Mukobekwa z Zambii, a króla azjatyckiego - Shelako Almedia z Indii.

Pierwszy Orszak Trzech Króli zorganizowali 11 lat temu uczniowie i nauczyciele szkoły „Żagle” prowadzonej przez stowarzyszenie „Sternik”, kiedy to wyszli na ulice Warszawy z jasełkami o Bożym Narodzeniu.

Okazało się, że nie tylko Warszawiakom pomysł się spodobał. Orszak zaczęto organizować w innych miastach Polski. W tym roku przejdzie on w 752 miejscowościach w Polsce i 22 poza naszymi granicami.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 3
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 4
  katolikwojownik
 • 5
  kociaczek