nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 16.11.2018 15:00

Powoli nadchodzi

Mijają listopadowe dni i powoli dzieci, a szczególnie Zuzia, żywo reagują na niektóre reklamy. Ułożyłam się wygodnie na kanapie obok dziadka, by zrozumieć, o co chodzi. No i fakt. Ujrzałam sporą ilość mężczyzn w czerwonych płaszczach, kurtkach, z czerwonymi czapkami, z workami prezentów, a wszystko w scenerii spływających na ziemię płatków śniegu. Już zapomniałam, jak ten biały puch wygląda.

Piątek, 16 listopada, 2018 r.

Hau, Przyjaciele!

Mijają listopadowe dni i powoli dzieci, a szczególnie Zuzia, żywo reagują na niektóre reklamy. Ułożyłam się wygodnie na kanapie obok dziadka, by zrozumieć, o co chodzi. No i fakt. Ujrzałam sporą ilość mężczyzn w czerwonych płaszczach, kurtkach, z czerwonymi czapkami, z workami prezentów, a wszystko w scenerii spływających na ziemię płatków śniegu. Już zapomniałam, jak ten biały puch wygląda. Pamiętam, że łatwo mi się w śniegu ukryć przed rodziną, bo jak dojrzeć białego psa wśród ośnieżonych drzew, krzewów i pól? Ale Kuba i Zuzia skupiają się raczej na brodatych mężczyznach w czerwonych, charakterystycznych czapkach. To jest bowiem św. Mikołaj, który naprawdę wyglądał zupełnie inaczej. Minęło jednak sporo lat i ludzie pomieszali fakty i osoby. Baśnie, legendy i historia. Kuba snuje rozważania na temat listów do hojnego świętego. Zuzia jak katarynka powtarza, że chce lalkę. A Pan pyta, co oni przygotują dla tego dobrego świętego, który obdarowuje prezentami wszystkie bez wyjątku dzieci. Te spokojne, posłuszne i te energiczne, które nie bardzo potrafią zapanować nad złością, gniewem, zazdrością, złym humorem. Kuba wyszukał dla siostry kilka starych książeczek o przygodach św. Mikołaja wypełniającego swą misję. Gdy ona zachwycała się kolorowymi obrazkami, Kuba przygotował się do pisania listu. Z jednej strony nie chce być kapryśnym dzieciakiem żądającym czegoś dla siebie, ale z drugiej strony ma przecież swoje marzenia, które spełnić może tylko wyrozumiały św. Mikołaj. Cześć. Koka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione