nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 06.11.2018 15:00

Nowe problemy

Nigdy nie myślałam, że zacznę mieć takie problemy. Do tego roku swobodnie rozmawiałam z kolegami, nie było żadnych dziwnych sytuacji. Teraz kolega z klasy kręci się koło mnie, dosiada się, gdy tylko jestem sama w ławce, próbuje się umawiać. Tymczasem on jest dla mnie tylko kolegą, bo marzę o innym, też z naszej szkoły. Poznaliśmy się, zaprosił do znajomych, dobrze się nam pisze. Niestety, w szkole raczej nie rozmawia ze mną. Gdy próbowałam na przerwie podejść, pogadać, był zdenerwowany, onieśmielony, więc dałam sobie z tym spokój. Czy to musi być takie skomplikowane? Licealistka

Ten kolega jest jeszcze nieporadnym nastolatkiem i nie radzi sobie z emocjami. Dlatego nie potrafi na luzie rozmawiać w szkole. Często jest tak, że chłopak wstydzi się rozmawiać właśnie z tą dziewczyną, na której mu zależy. No i uważaj na opinię. Bo jeśli on się dowie, że w klasie siedzisz z chłopakiem, że sporo rozmawiacie, to uzna, że Tobie zależy właśnie na tym chłopaku.
Młody chłopak często ma sporo kompleksów, nie wierzy, że może podobać się dziewczynie, a on może uznać, że jesteście z tamtym chłopakiem prawie parą. Nie chce wchodzić mu w drogę. Dlatego nie umawiaj się z tamtym, uważaj, byście się w szkole razem nie pokazywali itd. Przez jakiś czas pisz z wymarzonym kolegą, jeśli Ci na nim zależy, ale jednocześnie staraj się o lepszy kontakt na żywo.
Nie zaczynaj jak najdłużej żadnego "chodzenia", bo to mogą być pomyłki, po których jest tylko niezręcznie. Życie uczuciowe jest bardzo skomplikowane i nielogiczne.
W zrozumieniu siebie i kolegów najlepszą pomocą są powieści dla nastolatków. Od pokoleń wychowuje polskie nastolatki Małgorzata Musierowicz i jej wielka seria "Jeżycjada."

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione