nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 30.10.2018 14:44

Zamek warowny

Pan się dziwi, co mają zamki do religii, a syn tłumaczy, że chodzi o ilustrację do psalmu 71. Za chwilę podpisze rysunek 3 wersem, czyli „ Bądź mi skałą schronienia i zamkiem warownym, aby mnie ocalić, boś Ty opoką moją i twierdzą.” Ciekawe, czy psy są wspominane w psalmach. Bo słyszałam o łani pragnącej wody ze strumienia.

Wtorek, 30 października, 2018 r.

Hau, Przyjaciele!

Zuzia przez wiele dni opowiadała o wycieczce do Toszka. Tamtejszy stary zamek zrobił na niej wielkie wrażenie. Uczciwie przyznaje, że bała się lochów, ciemności, nawet tajemniczych odgłosów dochodzących z głębi studni. Słucham tych zwierzeń bardzo chętnie, bo przecież wzięli mnie na tę wycieczkę. Przyznaję, że nie byłam zachwycona. Cały czas na smyczy, zakaz kopania dołków na dziedzińcu, a do tego rodzina na długo zniknęła we wnętrzu. Podobno psy nie mogę zwiedzać ani lochów, ani wieży, ani żadnej wystawy. A Kuba dzisiaj z zapałem rysuje niesamowitą twierdzę. Wyjątkowo się nie spieszy, wykańcza każdy szczegół. Jest fosa i most zwodzony, są blanki, wieże wartownicze, potężna brama. Widać, że temat zadania bardzo mu odpowiada. Pan zajrzał do zeszytu i pyta, z czego tak ciekawe zadanie. „ Z religii”- odpowiada Kuba i zaczyna kolorowanie. Od błękitnego nieba po zielony las w oddali i szare głazy tworzące mury obronne. Pan się dziwi, co mają zamki do religii, a syn tłumaczy, że chodzi o ilustrację do psalmu 71. Za chwilę podpisze rysunek 3 wersem, czyli „ Bądź mi skałą schronienia i zamkiem warownym, aby mnie ocalić, boś Ty opoką moją i twierdzą.” Ciekawe, czy psy są wspominane w psalmach. Bo słyszałam o łani pragnącej wody ze strumienia. Jestem pewna, że gdy Kuba znajdzie zdanie o psach, to mi o tym powie i wykona mistrzowski rysunek. Cześć. Koka

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione