nasze media Najnowszy numer MGN 09/2019
dodane 25.01.2019 09:35

Przeczekać dojrzewanie

Miałam dwie najlepsze przyjaciółki. One jednak zaprzyjaźniły się z inną i zostałam sama. Znalazłam nową przyjaciółkę, ale to nie to samo. Bardzo mi smutno i nie wiem, jak je odzyskać. Stają się wredne i okropne. Nie wiem co robić... 12-latka

Przeczytaj swój list. Napisałaś, że obie dziewczyny stają się „wredne i okropne”. Naprawdę chcesz się z nimi teraz przyjaźnić? Bo ja bym się na jakiś czas raczej odsunęła. Zaczynacie dojrzewać i czasami nie panujcie nad emocjami, nad zachowaniem, nad reakcjami. Dlatego nie obrażaj się na nie, ale też nie nadskakuj im, nie podlizuj i nie zachwycaj ich zachowaniem. Jeśli jesteś odważna, to mów, co myślisz, a jeśli jesteś delikatna, to tylko miną, gestami pokazuj, że ich zachowanie Ci nie odpowiada. Nowa przyjaciółka jest inna, nie może w szybkim czasie zastąpić tamtych dziewczyn. Dlatego twórzcie z koleżankami z klasy dużą grupę dziewczyn, otwartą ciągle na nowe osoby. Potrzeba sporo czasu, by koleżeństwo przeszło w przyjaźń.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 09.06.2019
  łączna liczba komentarzy: 27
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.07.2019
  łączna liczba komentarzy: 42

Najwyżej docenione