nasze media Najnowszy numer MGN 12/2018
dodane 13.08.2018 20:00

Ważny cel

Obiecałam sobie, że wiele zmienię w sobie w nowym roku szkolnym. Chcę się lepiej i więcej uczyć, chcę się dostać do wymarzonego liceum. Obiecałam sobie, że nie będę już traciła tyle czasu wpatrzona w telefon. Tylko, jak tego dokonać? 8-klasistka

Pierwsze zdanie zabrzmi nieco śmiesznie, ale naprawdę, jeśli chcesz się zmienić, to po prostu to zrób. Nie pomoże wróżka i jej różdżka, to Ty decydujesz, jak podejdziesz w tym roku do obowiązków. Najlepiej realizować ten plan metodą małych kroków, mając zawsze w głowie cel jakim jest miejsce w liceum. Zaplanuj dokładnie pierwszy tydzień września. Porządek w zeszytach, podręcznikach, odrobione lekcje, porządnie prowadzone zeszyty. Niczego nie odkładasz na później, Kontrolujesz też czas spędzony z telefonem w ręce. Dobra organizacja pracy to początek sukcesu. Po tygodniu robisz podsumowanie, dokonujesz zmian w planie. Nigdy nie zakładasz czegoś, co jest niemożliwe, Plan musi być realny. Pod koniec września powinnaś już wpaść w rutynę nauki, odrabiania zadań. Podejrzewam, że będziesz nawet miała więcej czasu niż rok temu. 

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.p

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  minialo
  ostatnia aktywność: Dziś 11:57
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 10.12.2018
  łączna liczba komentarzy: 21
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 12.06.2018
  łączna liczba komentarzy: 13
 • 4
  wierzchowskijan49
  ostatnia aktywność: 25.04.2018
  łączna liczba komentarzy: 13