nasze media MGN 07/2024

Aś/PAP

dodane 29.07.2018 19:32

To już dwa lata

Z okazji 2. rocznicy Światowych Dni Młodzieży wolontariusze spotkali się w Krakowie. W prowadzonym przez salezjanów Parku Edukacji Globalnej Świata "Wioski Świata" odbył się piknik, koncerty, katechezy.

"Kiedy rozmyślamy o Światowych Dniach Młodzieży, to myślimy o tym, jak wielki dar duchowy został nam dany nie tylko przez papieża Franciszka, który do naszej Ojczyzny przywiózł konkretne słowa, swoje świadectwo i wskazówki dla nas, ale też o tym, jak wielki dar duchowy dały nam wszystkie spotkania i rozmowy, które mogliśmy odbyć" - powiedział ks. Łukasz Michalczewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży podczas mszy św. dziękczynnej za ŚDM.

Dodał, że dwa lata to dobry czas, żeby zastanowić się, co w naszym życiu przyniosły i zmieniły ŚDM. "Dziękując Bogu za czas Światowych Dni Młodzieży, dziękując Bogu za to, ile dobra z nich wyniknęło, dbajmy i prośmy, żeby świadectwo nasze było tak mocne, aby jeszcze bardziej powodowało, że będziemy bliżej Boga i ludzi" - podkreślił ks. Michalczewski.

Mszę św. poprzedziły warsztaty poświęcone temu jak zostać liderem i jak zbudować zespół.

ŚDM Kraków 2016 odbywały się między 26 a 31 lipca 2016 w Krakowie i Brzegach k. Wieliczki. Zgromadziły ok. 2,5 mln uczestników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..