nasze media MGN 07/2024
dodane 20.07.2018 20:00

Bez zobowiązań

Przez cały rok on pokazywał, jak mnie lubi, jak się podobam, było wiele takich sygnałów. Ale uczucia nie wyznał, nie jesteś parą, a teraz wakacje i ja tęsknię. Boję się, że jak mu powiem o tym, co czuję, to go stracę. Chciałabym czegoś więcej, ale jeśli on nie będzie w stanie mi tego dać? Przyjaciółki mówią, żeby powiedzieć, nie czekać, ale ja się boję, że kocham bez wzajemności. Chłopak jest na prawdę cudowny. Potrafi mnie zrozumieć, wie kiedy jestem zdenerwowana, nie pytając mnie o to. Wie jak sprawić, bym się uśmiechnęła. Chcę, by mnie przytulał, tak jak to robił w szkole i bardzo za nim tęsknię. Licealistka my

Współcześni chłopcy są sprytni, a dziewczyny bardzo im ułatwiają sytuację. Bo bez wyznań o uczuciu, bez zapytania o chodzenie, chłopak ma wszystko, co dawniej było tylko dla chodzących ze sobą. Może Cię swobodnie przytulać, pozwala sobie na wiele czułości, bliskości, bo dobrze wie, że dziewczyny tego potrzebują. Ale mając taką "dziewczynę" jednocześnie poszukuje innej, może ciekawszej. On ma cały czas otwartą furtkę, w każdej chwili może zakończyć tę relację, bo przecież niczego nie obiecywał, nie jesteście oficjalną parą. Więc teoretycznie on jest w porządku.
Z listu jasno wynika, że ciągnie go do Ciebie, że się podobasz. Ale on nie chce jeszcze stałej relacji, ceni swoją wolność, brak odpowiedzialności za drugą osobę.
Moje rady?
- pisz radosne wiadomości o tym, co u Ciebie i pytaj, co u niego. Pokaż, że jego sprawy są dla Ciebie ważne, że o nich pamiętasz i przejmujesz się nimi.
- buduj pewność siebie. Otoczenie tę pewność siebie wyczuwa. Jeśli widzisz zalety swojej urody, inni też je widzą. Na przyszłość nie mów chłopakowi, czego w swojej urodzie nie lubisz. Zresztą, staraj się lubić całą siebie.
- staraj się w miarę ciekawie spędzać wakacje, mądrze, radośnie, pięknie. A gdy wróci szkoła, gdy zaczną się przytulania i okazywanie czułości, to najwyższy czas zaznaczyć, że uznajesz taką bliskość tylko z własnym chłopakiem. Chłopak nie musi mieć obok laleczki, która przytuli wtedy, gdy ma ochotę, która zabiera z półki i na półkę odkłada. Poczuj bardziej swoją wartość.,
Nie wiem, czy to pomoże. Nie wiem, czy on już teraz, podczas wakacji, nie zwiąże się z jakąś dziewczyną. Ale wiem, że im chłopcy starsi tym ostrożniejsi w deklaracji, że chcą mieć dziewczynę na poważnie. Pracuj nad sobą. Niech widzi, ile traci, gdyby zrezygnował. Rozwijaj swoje zainteresowania, miej swoje pasje, bądź pełna energii. Możecie bowiem razem iść w jednym kierunku wspierając się. Tego Ci życzę.
Zgadzam się z koleżankami, które radzą, by przyznać się do zakochania i czekać, co z tego wyniknie. Jeśli on się wycofa, to trudno, lepsza przykra prawda niż udawanie.
Ale nawet jeśli on teraz nie chce trwałego, poważnego związku, to kto wie, może za kilka tygodni zmieni zdanie.
Nie musisz mu wprost wyznawać uczucia, bo to trochę poniżające dla dziewczyny. Możesz to pokazać przez swoje zachowanie i przez przedstawienie zasady, że bliskość jest dla chłopaka a nie dla szkolnego kolegi.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..