nasze media MGN 07/2024
dodane 21.06.2018 15:00

Zmienność uczuć

U koleżanki poznałam rok starszego chłopaka i po pewnym czasie zakochałam się. Poprosił mnie o chodzenie, a po kilku godzinach przeprosił, że inna mu się podoba. Zaprzyjaźniłam się z jego dawną dziewczyną, która dużo mi o nim opowiedziała. On znowu był sam, sporo rozmawialiśmy. Nagle okazało się, że jest z dawną dziewczyną. Ona mnie przeprosiła. Bardzo mi ciężko, nie wiem, co robić. 14-latka

Zakochanie i zauroczenie to emocje i nie mamy na nie wpływu. Czasami trzeba je po prostu przeczekać, trochę zdusić w sobie lub ukryć. W wieku 14- 16 lat emocje bywają silne i co kilka dni serce może bić na widok kogoś innego lub nawet na widok kilku osób. Tak się stało z chłopakiem. Zaproponował chodzenie i po godzinie zrezygnował. Rozstał się z dziewczyną i znowu z nią jest. Wszystko robi szczerze, bo tak właśnie czuje. Myślę, że podoba mu się wiele dziewczyn. Ty też, ale jest za młody, by podjąć decyzję i dlatego ciągle inna dziewczyna to jego numer 1.
Wniosek- nawet gdybyście się stali parą w ciągu roku, to uważaj, bo on jeszcze nie dojrzał do prawdziwego związku. Najlepsze lekarstwo na te problemy to cierpliwość.
Uważaj ze zwierzeniami. Bo on się od innych dowiedział, że Ci się podoba, podobnie jego dziewczyna od innych wiedziała, w kim jesteś zakochana. O swoich uczuciach nie trzeba wszystkim dokoła opowiadać. Są prywatne sprawy, które czasami lepiej zachować w tajemnicy. Nigdy nie licz na to, że inni czegoś nie wygadają. Wystarczy, że każdy powie po cichu jednej osobie.
Bądź radosna, bo jesteś młoda, mądra, koleżeńska, masz dobry charakter. Dbaj o siebie, o wygląd i o rozwój. Czuj swoją wartość, myśl o sobie dobrze i o innych też. Dobre myśli odbijają się w wyrazie twarzy, w uśmiechu. Obserwuj kolegów. Zastanawiaj się, jakie ich cechy najwyżej cenisz. Obserwuj różne związki i analizuj zachowanie rówieśników. Ucz się na swoich i cudzych błędach. Bardzo mi się Twoje zachowanie i Twoje podejście podoba. Każdemu dobrze życzysz, umiesz przyjmować porażki, nie histeryzujesz. To oznacza, że jesteś dojrzała. Brawo. Dlatego ciesz się każdym dniem, różnymi drobiazgami i absolutnie nie smuć się, że oni są razem. To nie potrwa długo. Z tym chłopakiem nie bardzo ma sens się wiązać, bo jest jeszcze niedojrzały. Ale to nie znaczy, że jeszcze nie będziecie parą. Wszystko może się zdarzyć. Życie pisze tak dziwne scenariusze. Ja bym tylko polecała większą ostrożność ze zwierzeniami i wyznaniami. Nie ma sensu zbyt szybko mówić, że się kocha. W Waszym wieku dobrze jest poznawać wiele nowych osób, obserwować, wyciągać wnioski i nie przejmować się brakiem wzajemności. To w tym wieku normalne, to uczy odporności.
Jeszcze wielu chłopaków Ci się spodoba, już gdzieś chodzi sobie ten, który będzie Twoją wielką miłością. O dobrego chłopaka warto się gorąco modlić.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..