nasze media MGN 07/2024
dodane 31.05.2018 15:00

Wszystko wróciło

W zeszłym roku zakochałam się w trochę starszym chłopaku. Byliśmy razem w jednej grupie na dodatkowym angielskim. Wydawało mi się, że on tez na mnie zerka, że cieszy się, kiedy pracujemy razem w parze. W tym roku od września znowu wspólnie trafiliśmy do grupy. Cieszyłam się z tego, jednak pewna dziewczyna zaczęła go zagadywać i się do niego przymilać, a że ja jestem raczej nieśmiała, to nie potrafiłam do niego przy innych zagadać. Zdawało mi się, że teraz on woli ją. Zrezygnowałam z zajęć, próbowałam zapomnieć, ale ostatnio go zauważyłam i wszystko wróciło. Jak nawiązać z nim kontakt? 14-latka

Przede wszystkim z tej historii wyciągnij wnioski na przyszłość. Coś do chłopaka poczułaś, on też zerkał, pracowaliście razem od czasu do czasu, ale ustąpiłaś miejsca zaradnej dziewczynie. To był pierwszy błąd. Wniosek- jeśli Ci na chłopaku zależy, to nie wyznawaj uczuć, ale wyraźnie wysyłaj sygnały! To go ośmieli, by zagadał, zaczął rozwijać relację. Skoro zauroczenie wróciło, to staraj się go spotykać, sprawdź, gdzie mieszka, przecież jest Internet. Zaproś do znajomych. Kilka razy odezwij się pierwsza. Jeśli jednak on nie wykaże chęci do kontaktu- trudno. Przełknij porażkę, a kto wie, może jednak pewnego dnia i on nagle drgnie w Twoim kierunku.
Druga Twoja zła reakcja to rezygnacja z lekcji angielskiego. Pamiętaj na przyszłość, że takie ucieczki uderzają w Ciebie. Szkoda tych lekcji. Czy teraz gdzieś się dodatkowo uczysz? A może od września wrócisz na te zajęcia? A w Internecie sprawdź, co on ma w opisie- czy tam jest dziewczyna czy jeszcze nie.
Porażki, odrzucenia zna każdy. Każdy musi takie sytuacje przeżyć. Mądra dziewczyna powinna wzruszyć ramionami i pomyśleć:" nie poznał się na mnie, to jego strata."
Jesteś bardzo młodziutka. Serce chyba po raz pierwszy przeżywa takie uczucie. Pamiętaj, że zakochanie to emocje, czyli niezależne od nas, pojawia się i znika. Dobrze, że jesteś wrażliwa i nieśmiała. Spotkasz jeszcze chłopaka, który o Ciebie zawalczy, ale trzeba mu w tym pomóc. Tylko uczciwie zastanów się, czy chcesz tylko o nim ciepło myśleć, marzyć, czy faktycznie jesteś już gotowa, by go szukać, próbować nawiązać kontakt. Bo w Twoim wieku to może być tylko marzenie.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..