nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 16.05.2018 15:00

Niepotrzebny lęk

Oj, z daleka usłyszałam dziewczęce głosy i to bardzo podniesione. Czuję w powietrzu aferę. Fakt, furtka trzasnęła, Paulina wpadła do mieszkania, by mnie wypuścić, a przy okazji złapała butelkę wody mineralnej i talerzyk z kruchymi ciastkami, które wczoraj z Panią upiekły. Przywitałam wszystkie koleżanki serdecznie, ale od razu zauważyłam, że centrum jest Julka, która ma poważny problem.

Środa, 16 maja, 2018r.

Hau, Przyjaciele!

Siedziałam na parapecie kuchennego okna i spokojnie czekałam na powrót domowników. Oj, z daleka usłyszałam dziewczęce głosy i to bardzo podniesione. Czuję w powietrzu aferę. Fakt, furtka trzasnęła, Paulina wpadła do mieszkania, by mnie wypuścić, a przy okazji złapała butelkę wody mineralnej i talerzyk z kruchymi ciastkami, które wczoraj z Panią upiekły. Przywitałam wszystkie koleżanki serdecznie, ale od razu zauważyłam, że centrum jest Julka, która ma poważny problem. Za nic nie chce brać udziału w wielkiej klasowej dyskusji, w której po przeciwnej stronie zasiądą bardzo wygadani dwaj koledzy. „Nie mam przy nich szans, zbłaźnię się na wieki, będą ze mnie kpili przez długie miesiące. Nie potrafię tak szybko i błyskotliwie odpowiedzieć, nie umiem bronić swojego zdania.” Wybuch śmiechu był odpowiedzią koleżanek. Julia otworzyła szeroko oczy. „O co wam chodzi?” „No przecież właśnie ostro dyskutujesz. Bronisz swojego zdania. Julka, jak nie tym, to kto?” Cisza w altanie. Każda sięga po ciasteczko, uczciwie odłamuje kawałeczek dla mnie i po chwili odzywa się Jadzia: „Dobra, stanę z tobą przeciwko chłopakom. Ale wszystkie nam pomożecie dobrać argumenty, zgromadzić cytaty. Do tego parę przysłów wiadomo, mądrość ludowa zawsze się obroni sama.” Gośka wyjęła kartkę i rozpisywała zadania między koleżanki. Zebranie jutro pod wieczór, każda przyjdzie z przygotowanym materiałem. A Paulina dodatkowo upiecze dokładnie te same ciasteczka, bo są pyszne. Najlepiej podwójną porcję. Jestem za. Cześć. Astra

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione