nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 16.05.2018 15:00

Cudze winy

Na lekcjach zdarza się, że ktoś korzysta z telefonu (mimo, że jest to zakazane) bądź ściąga na sprawdzianach. Nie wiem, czy łamanie szkolnej zasady dotyczącej korzystania z telefonu jest grzechem, więc nie będę może się na tym skupiać, ale już ściąganie chyba jednak jest grzechem, więc nie jestem pewna, czy kiedy wiem, że ktoś ściąga, a nie mówię tego nauczycielowi, to to nie jest grzech cudzy (ponieważ "pozwalam" na ten grzech). Więc w jaki sposób powinnam zareagować, tak, żeby jednak nie zasłużyć na opinię "skarżypyty”? Gimnazjalistka, kl. III

Otóż ja bym ten problem zostawiła. Bo on się zawsze wiąże z ocenianiem kogoś. Nie wiesz, jaka była sytuacja osoby ściągającej. Czasami ktoś ma poważną sytuację z domu, nikt o tym nie wie, nie ma warunków, by się przygotować. A nawet jeśli to leń, spryciarz, to ewentualnie podejdź na przerwie i powiedz, by uważał, bo zbyt jawnie ściąga i nauczyciel w końcu to zauważy. Możesz zaproponować pomoc, wyjaśnienie jakiegoś problemu, ale jestem przeciwna skarżeniu. Zawsze lepiej skupić się na pracy nad sobą, a nie na opiniowaniu innych.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione