nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

Gabriela Szulik

dodane 22.03.2018 11:24

Czytaj znaki

W nowym „Małym Gościu” specjalny kalendarz na Triduum Paschalne. Pamiętajcie aby przeczytać go przed pójściem do kościoła.

Każdy musi wiedzieć, że czerwone światło znaczy stop, zielone – droga wolna, możesz iść. Właściwie na każdym kroku jakieś znaki widzimy. Obowiązują i w szkole, i w górach, i w pociągu, i w autobusie. Nawet przed wejściem do kościoła albo w gablotce na placu kościelnym czasem wisi plakat, a na nim znaki: przekreślona komórka, przekreślony pies, nawet człowiek przekreślony, ale to dlatego, że ma krótkie spodenki i koszulkę. 

Czasem znaki dajemy sami, bez słów. Kiedy na przykład przytulam się do mamy, wiadomo – daję znak, że ją kocham. Albo podaję, wyciągam rękę – daję znak, że zgoda, że wszystko jest OK. Najpiękniejszym i najdoskonalszym znakiem miłości jest Pan Jezus, który podczas każdej Mszy św. daje nam siebie pod postaciami chleba i wina. A najwięcej znaków dostajemy podczas Triduum Paschalnego. Przede wszystkim w kościele, ale i w domu. Co to jest Triduum Paschalne? Przeczytajcie w kwietniowym "Małym Gościu" dokładnie tekst ks. Tomasza Jaklewicza na stronach 4–7. Ja powiem tylko, że chodzi o trzy dni, które zdecydowały o naszym zbawieniu. O trzy dni, podczas których Jezus, nasz Zbawiciel, cierpiał, umarł i zmartwychwstał.

Dlatego w tym numerze „Małego Gościa” otrzymujecie trzydniowy kalendarz – tak go nazwaliśmy. Widzieliście już kiedyś kalendarz, który miałby tylko trzy dni? 365 albo 366 dni – owszem. 10-miesięczny, od września do czerwca, owszem, ale trzy dni w kalendarzu? Czegoś takiego jeszcze nie było! Tymczasem to najważniejszy kalendarz, jaki kiedykolwiek mieliście. Dlaczego? Bo obowiązuje podczas Triduum Paschalnego. A Triduum Paschalne to dla nas najważniejszy czas w ciągu całego roku. Znaki Triduum Paschalnego koniecznie i obowiązkowo każdy musi znać, więc czytaj znaki – masz trzy dni!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • wojas004
  30.03.2018 15:56
  To prawda...Triduum Paschalne jest tym czasem najważniejszym. Jeszcze dopiszę, że w ostatni dzień szkoły w tym miesiącu na religii pani katechetka zapytała się całej klasy: Co by było gdyby Chrystus nie zmartwychwstał? Ja akurat sądzę, że jednym ze skutków byłby brak życia po śmierci.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione