nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 25.03.2018 15:00

Wyobraźnia cię hamuje

Stosuję Pani rady, staram się być bardziej otwarta, aktywna, ale został mi jeden problem. Bardzo chcę pracować w szkolnej spółdzielni, lecz panicznie boję się podejść do nauczycielki i zapytać, czy mogę. Jak się przemóc? Siódmoklasistka

Pamiętaj, że najgorszy jest strach przed tym ważnym krokiem, czyli przed zapytaniem nauczycielki. Ty boisz się całkowicie bez sensu, w Twoim strachu nie ma logiki, ale on paraliżuje. To ma być jak skok do wody, ale coś o wiele łatwiejszego. Bo woda może być głęboka, niemiłe dno, zimna. Tu nie ma żadnego ryzyka. Przecież niczego nie ryzykujesz, nauczycielka nie skrzyczy Cię, nie ukarze, nic. A jeśli odmówi, to trudno. Możesz wtedy zapytać, kiedy znowu możesz się zgłosić, niech wie, że Ci bardzo zależy. Jesteś uczennicą tej szkoły, masz prawo korzystać z różnych możliwości rozwoju. Pomódl się mocno do Ducha i podejdź! Niczego nie ryzykujesz. Módl się o odwagę, na przerwie wędruj po korytarzu, by zlikwidować stres, a potem podejdź z uśmiechem i zapytaj. To nie boli! To tylko wyobraźnia Cię hamuje.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10