nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 09.03.2018 15:00

Precz z narzekaniem

„Zawsze się znajdzie wymówka, wcale mnie to nie dziwi. Ale jutro musi ze mną pogadać, bo mam wrażenie, że jej podejście do życia mimo wszystko udziela się innym dziewczynom. Jak się nie sprzeciwimy, to będziemy smętne, nudne, bez życia. Takie mentalne staruszki wsłuchane w swój schorowany organizm. Brrr..”

Piątek, 9 marca, 2018r.

Hau, Przyjaciele!

Paulina trzasnęła klapkę swojej komórki z nadmierną energią. Jadzia spojrzała na nią pytająco: „Co, nie będzie jej na Drodze Krzyżowej? „Zawsze się znajdzie wymówka, wcale mnie to nie dziwi. Ale jutro musi ze mną pogadać, bo mam wrażenie, że jej podejście do życia mimo wszystko udziela się innym dziewczynom. Jak się nie sprzeciwimy, to będziemy smętne, nudne, bez życia. Takie mentalne staruszki wsłuchane w swój schorowany organizm. Brrr..” Paulina uderzyła zaciśniętą pięścią w biurko. Zaskomlałam żałośnie pod drzwiami, bo przecież wiem, że nic tak nie uspokaja zdenerwowanych dziewczyn jak spacer. No i fakt, bardzo szybkim krokiem maszerowały po alejkach i zbierały argumenty na jutrzejszą rozmowę. „Narzekanie, rozżalenie to bagno, które może nas wchłonąć zanim wezwiemy pomocy.” „To jest też obsesja, kto raz zacznie, nie potrafi się tego pozbyć.” „To po prostu postępująca choroba duszy.” „Narzekanie zacieśnia widzenie świata. Dostrzega się tylko zło, ślepnie się na piękno i dobro.” „Narzekanie przeradza się w zgorzknienie, a ono jak pleśń zaraża wszystko i wszystkich” Biegłam truchcikiem przy nodze Pauliny i wreszcie szczeknęłam donośnie, bo czułam, że jeszcze chwila i sama zacznę narzekać. Dziewczyny zaśmiały się i zawróciły. Po drodze w ramach ćwiczeń wymieniały różne pozytywy. Na przykład, że obok biegnie mądry i dobry pies, że dzisiaj starsza młodzież prowadzi rozważania na Drodze Krzyżowej i pewnie będzie ciekawie i refleksyjnie, że dzień się bardzo wydłużył, że zbliża się wiosna, że dostały piątki z biologii. I koniec, już jesteśmy pod drzwiami. Cześć. Astra

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44

Najwyżej docenione