nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

Piotr Sacha Piotr Sacha

dodane 22.02.2018 09:28

Zorro z kamerą

Dla ministrantów: Rozmowa z Pawłem Przewoźnym – raperem, filmowcem i byłym ministrantem.

Mały Gość: Czym na co dzień zajmuje się były ministrant?

Paweł Przewoźny: W studiu filmowym produkuję teledyski, spoty reklamowe, reportaże. Jako reżyser tworzę też filmy dokumentalne. Moją wielką pasją jest rap. Zajmuję się więc również muzyką. Poza tym prowadzę warsztaty filmowe, spotkania z młodzieżą... Czasem opowiadam o czymś ministrantom...

Co im mówisz?

Że ich życie jest wielką wartością. A służba przy ołtarzu to wielka przygoda. Mówię im, żeby nie przejmowali się opinią kolegów na swój temat, bo bycie ministrantem jest super! Służba przy ołtarzu bardzo dużo mi dała. Jako ministrant może nie rozumiałem jeszcze wielu rzeczy, ale wiedziałem, że On jest fizycznie blisko.

Napisałeś utwór „Ministranci”. Rapujesz w nim: „Eucharystia moc ma, możesz być w jej opcjach”. Często jesteś „w jej opcjach”?

Tak! Uczestnictwo we Mszy Świętej daje mi ogromnie dużo w codziennym życiu. Bo kiedy ktoś doświadczy Bożego błogosławieństwa, to patrzy na świat z innej perspektywy. Tak jest na przykład z talentami, które mamy od Pana Boga...

Cała rozmowa w marcowym „Małym Gościu”

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione