nasze media Mały Gość 04/2024
dodane 18.01.2018 10:35

Višňové, Słowacja

zobacz galerię

Serdecznie pozdrawiam ze Słowacji!

Wasza Redakcja „Małego Gościa Niedzielnego” napisała w październiku:

„Tegoroczne Roraty opowiadają o św. Józefie, człowieku, któremu Bóg – jak podkreślił Jan Paweł II w adhortacji „Redemptoris custos” – „powierzył straż nad swymi najcenniejszymi skarbami”. Temat wydaje się uzasadnioną kontynuacją zeszłorocznych Rorat o Matce Bożej z Jasnej Góry.

Wpisuje się on też w obchody Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego, jaki dla Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu specjalnym listem ogłosił papież Franciszek. Rok św. Józefa zacznie się tam w pierwszą niedzielę Adwentu, 3 grudnia 2017 r., i potrwa do uroczystości Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 r.

Podczas Rorat dzieci poznają historię św. Józefa – powiernika tajemnicy Boga, opiekuna i wychowawcy Jezusa, ojca zatroskanego o rodzinę i w końcu obrońcy Kościoła. Ponadto do św. Józefa, skutecznego orędownika z nieba, będą mogły pisać listy – to od dawna znana i praktykowana forma bardzo konkretnego zwracania się do tego świętego. Po zakończonych Roratach warto wszystkie listy zebrać i wysłać do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Tam – jak zapewnia kustosz sanktuarium – zostaną one złożone przed cudami słynącym obrazem, a parafie, z których pochodzą, otrzymają z Kalisza odpowiedź.”

Ponownie wszystkie materiały Rorat były tłumaczone na język słowacki.

Dodatkowym elementem Rorat 2017 była dla nas również skarbona - z zeszłego roku. To była u nas też kontynuacja zeszłorocznych Rorat. Maryja z Jasnej Góry – Józef z Kalisza. Nie tylko dzieci mogły wrzucać do skarbony swoje prośby, czy modlitwy do św. Józefa. Wielu napisało listy do świętego Józefa.

Ponieważ Józef jest moim patronem, mam w moim pokoju figurę św. Józefa. Cały czas Rorat 2017 był św. Józef w kościele na ołtarzu.

Dziękuję bardzo za ten temat: św. Józef - Strażnik Skarbów.

Wysłałem do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu wszystkie składane prośby i listy z mojej parafii Višňové na Słowacji. Mam nadzieję, że zostaną one złożone przed cudami słynącym obrazem. 20 stycznia będę się łączyć z wami (przez internet).

Pozdrawiam wszystkich!

Dziękuję bardzo. Szczęść Boże! Jestem z Wami w modlitwie i u ołtarza.

ks. Jozef Bagin

Tak! Niech św. Józef, mąż sprawiedliwy, któremu Bóg powierzył Maryję i Jezusa, wyprasza Kościołowi, światu i każdemu z nas błogosławieństwo Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

« 1 »
Višňové, Słowacja

Mały Gość DODANE 18.01.2018

Višňové, Słowacja

oceń artykuł Pobieranie..