nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 10.01.2018 10:44

Kolędowanie misyjne w Turzy Śląskiej

Grupa misyjna dzieci z parafii Matki Bożej Fatimskiej i szkoły podstawowej.

Jesteśmy grupą misyjną dzieci, która działa przy parafii Matki Bożej Fatimskiej i szkole podstawowej w Turzy Śląskiej, od 1997 roku. Kolędowanie misyjne stało się już tradycją w naszej parafii. Z roku na rok zwiększa się liczba kolędujących grup dzieci, a także zaangażowanie rodziców. Zaobserwowano większe zainteresowanie parafian, a co za tym idzie także ich ofiarność. Nasze przygotowanie rozpoczęliśmy w Tygodniu Misyjnym. Prowadziliśmy różaniec w barwnych strojach symbolizujących poszczególne kontynenty. Zorganizowaliśmy również kiermasz misyjny, z którego dochód przeznaczyliśmy na cele misyjne.

Nasze Koło Misyjne spotyka się co tydzień w szkole. Dzieci przygotowywały skarbonki, gwiazdy kolędników i stroje, uczyły się wyznaczonych  scenek. W czwartek 28 grudnia o godzinie 10.00, zgromadziliśmy się wraz opiekunami i modlitwą rozpoczęliśmy kolędniczą wędrówkę po ulicach naszej parafii. W każdym domu dzieci odgrywały przygotowaną wcześniej scenkę z „Kolędą w domu” i śpiewały dzieląc się radością z narodzenia Pana. Dzieci i opiekunowie byli przyjmowani bardzo życzliwie i gościnnie.  Częstowano ich słodyczami. Zebraliśmy kwotę 5 600 złotych, która została przekazana na konto Dzieła Misyjnego Archidiecezji Katowickiej. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, w czasie Orszaku Trzech Króli dzieci w procesji z darami złożyły zebrane ofiary. Cieszymy się, że co roku możemy dzielić się radością Bożego Narodzenia z rodzinami parafii, a przy okazji pomagać rówieśnikom w krajach misyjnych.
Pani katechetka Grażyna Salamon - organizator

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione