nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 18.12.2017 15:00

Jak uzyskać zgodę mamy?

Od 2 miesięcy chodzę na zajęcia, na które zapisała mnie mama. Jednak zajęcia bardzo mi się nie spodobały i nie przepadam za nimi. Znalazłam nawet inne, na które mogłabym chodzić z koleżanką i na pewno wtedy czułybyśmy się lepiej. Nie wiem tylko, jak poprosi mamę o zmianę zajęć.

Od 2 miesięcy chodzę na zajęcia, na które zapisała mnie mama. Chodziło o to, żebym miała jakiś dodatkowy sport. Jednak zajęcia bardzo mi się nie spodobały i nie przepadam za nimi. Znalazłam nawet inne, na które mogłabym chodzić z koleżanką i na pewno wtedy czułybyśmy się lepiej. Nie wiem tylko, jak poprosi mamę o zmianę zajęć. Ostatnio o wszystko się bardzo denerwuje a ja nie chcę jej sprawiać przykrości. Jak porozmawiać z nią tak, żebyśmy doszły do porozumienia bez nerwów? Dodam, że zmiana zajęć nie jest sprawą pieniężną, bo rezygnacja z zajęć nie jest trudna, a zajęcia z koleżanka są kilkakrotnie tańsze.
14-latka

Wybierz dobry moment, by spokojnie powiedzieć, że masz prośbę, by zmienić te zajęcia na inne, tańsze, dla Ciebie ciekawsze i w dodatku chodziłabyś tam z koleżanką. Ten ostatni argument może być dla mamy nieodpowiedni, więc go nie daj na pierwsze miejsce. Spróbuj wyjaśnić, co Cię męczy na obecnych zajęciach. Zastanów się, wypisz sobie i powiedz, że to, co miało być przyjemnością, niestety nią nie jest. Jednak chcesz chodzić na zajęcia i prosisz o zgodę na te inne. Możesz powiedzieć, że sama załatwisz wszystko i tak byłoby najlepiej. Wypisać się z jednych i zapisać na inne. Pomyśl, czy inni uczniowie z klasy też tak nie robią. Bo to naturalne, że nastolatek coś tam wybiera, a potem nie jest zachwycony, szuka czegoś innego. Jeśli wiesz, że ktoś zrezygnował, zmienił, to podaj jako argument. Jeśli mama się zdenerwuje, to przerwij temat, ale wróć do niego w dobrej chwili dobrego humoru. Zawsze koniec miesiąca to dobry termin, by porzucić zajęcia, zapisać się na inne. Jeśli to inna dziedzina sportu to tłumacz, że w tym czujesz sie lepiej. Może tam są niemiłe dziewczyny, może prowadzący, zastanów się i powiedz.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione