nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022
dodane 04.01.2018 15:00

Jak reagować?

Kolega z klasy zawsze mi dokucza: przezywa mnie i wyśmiewa. Nie wiem, co mam zrobić, by się odczepił. Smutna siódmoklasistka

Napisałaś trochę za mało. Co konkretnie on mówi i robi. Podaj przykłady. Zastanów się też, jak Ty się wobec niego zachowujesz. Często bywa tak, że chłopak kompletnie nie czuje, że dziewczyna ma dość jego zachowania. Jego to śmieszy, sądzi, że ją też. On często nie ma pojęcia, że sprawia przykrość, dołuje. Chłopak w tym wieku chce, by mu było wesoło i nie czuje, że gnębi drugą osobę.
Przydałaby się mądra, wygadana i odważna koleżanka, która by mu nagadała tak, by zrozumiał, że powinien zmienić zachowanie. Bardzo dobry sposób to wyśmianie go. Czyli gdy on zaczyna swoje numery, Ty udajesz, że ziewasz, mówisz znudzonym głosem, że strasznie Cię nudzi jego zachowanie.
Dobry sposób to nazwać jego zachowanie dziecinnym. Czyli nie pokazujesz, że Ci przykro, tylko spoglądasz zdumiona i pytasz głośno, by inni słyszeli, że czekasz, aż on dorośnie i przestanie się tak dziecinnie zachowywać. Mów do niego np "dziecko, odczep się już ode mnie, pobaw się w coś innego."
Albo spojrzyj na niego poważnie i głośno zapytaj, jakie on ma kompleksy, że wyżywa się na Tobie. Powiedz, że może powinien iść do psychologa, który mu pomoże, bo widać, że dokuczanie Tobie nie działa.
Ogólnie: nie pokazuj smutku, nie pokazuj złości, lepsze zawsze zdumienie i znudzenie, najlepszą bronią jest kpina. Że jest dziecinny, niedojrzały, pełen kompleksów. Mów zawsze głośno, by trochę ludzi słyszało. Jeśli nic nie pomoże, warto to wreszcie zgłosić do wychowawczyni, bo masz prawo do poszanowania swojej godności.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione