nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

PAP / Gabriela Szulik

dodane 28.10.2017 10:58

Gacki u pani Basi

Na dziewiątym piętrze w swoim mieszkaniu w Szczecinie, pani Barbara Górecka prowadzi przytulisko dla nietoperzy. Mieszkańcy mówią o niej Batmama.

Dwa nietoperze, Kreska i Kropka zostały u pani Barbary na stałe. Przyszły na świat, kiedy pani Basia opiekowała się ich mamą. Teraz latają po mieszkaniu, siadają na ramieniu swojej pani, wchodzą za jej ubranie i przytulają się do szyi.

Pozostałe gacki mieszkają w klatce. W dzień śpią, ożywiają się w nocy. Każdego pani Barbara pęsetą podaje im larwy mącznika albo drewnojada i świerszcze.

Jak to się zaczęło? Kilka lat temu pod ociepleniem jej bloku zagnieździły się nietoperze. A jeden z nich przez kanał wentylacyjny pewnego dnia przyszedł do jej pokoju. Od tamtej pory, od zwykle od listopada do kwietnia, nietoperze goszczą u pani Góreckiej. Ostatnio nawet przynoszą je ludzie albo zgłaszają, że gdzieś nietoperze potrzebują pomocy. A pani Basia, emerytowana nauczycielka, karmi je, leczy i przywraca do natury. Oprócz tego w szkołach opowiada uczniom o tym nieznanym i często budzącym strach, świecie nietoperzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione