nasze media Najnowszy numer MGN 01/2019

Ks. Adam Wójcicki CRL

dodane 20.11.2017 09:19

Cecyliada w Drezdenku

W niedzielę 19 listopada po raz pierwszy w Drezdenku odbyła się Cecyliada dla schól dziecięcych działających przy parafiach. Na spotkanie przybyło ponad 120 dzieci z naszej diecezji.

Każda z nich zaprezentowała trzy utwory z kategorii: o Matce Boże, z repertuaru Arki Noego, oraz własna. Wszystko rozpoczęło się uroczystą Mszą św. o godz. 11:30 podczas, której usłyszeliśmy o talentach otrzymanych od Pana Boga. Po eucharystii nastąpiły występy schól. Każda z nich z wielkim zaangażowaniem poprzez śpiew i instrumenty muzyczne wychwalały Boga. Kolejnym punktem był poczęstunek oraz gry i zabawy integracyjne, które odbyły się w szkole podstawowej. Dzięki temu spotkaniu, dzieci mogły poznać się nawzajem oraz stworzyć jedną wielką wspólnotę, bo jak mawiał św. Augustyn: „Kto śpiewa, dwa razy się modli”.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  JanekP
  ostatnia aktywność: 18.12.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 5
  katolikwojownik