nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 12.10.2017 15:00

Męcząca zazdrość

Chcieliśmy z kuzynem dostać się do jednej szkoły. Bardzo lubię jego towarzystwo i czas z nim spędzony. Jednak do tej szkoły się nie dostałam. Zaczęłam mu strasznie zazdrościć. Gdy mówi o swoich lekcjach itd. mam wyrzuty sumienia, że mogłam się bardziej postarać na egzaminie wstępnym. Płaczę po nocach i myślę jedynie o tym, co by było, gdybym jednak się dostała i była w ich gronie. Czuję się fatalnie. Załamana

Uważaj, bo przez takie zachowanie gubisz to, co masz. Przecież w Twojej szkole i klasie też dzieje się coś dobrego. Tylko Ty pewnie wszystko widzisz w ciemnych kolorach. Podejrzewam, że kuzyn trochę koloryzuje. Może czuje, że zazdrościsz, podziwiasz i z dumą opowiada.
Pomyśl spokojnie: zazdrość nie daje Ci nic dobrego, za to mnóstwo złego. Porównywania się z innymi są cechą niedojrzałych dziewczyn. Niektóre nigdy z tym nie kończą, tylko w kółko porównują się z rówieśnikami i nigdy nie są szczęśliwe, bo ciągle wydaje im się, że inni mają lepiej. Jak najszybciej zwalczaj to uczucie i zacznij dostrzegać dobro wokół siebie. Pamiętam taką świetną klasę wtedy ósmą, która rozeszła się po różnych liceach w mieście, ale nie zrywali kontaktu. Coraz częściej spotykali się weekendy, a do swojego grona wciągali nowe osoby. Przecież i kuzyn może Cię wnet wciągać w ich spotkania poza szkołą. Jesteś w wieku największej wrażliwości. O byle co wpada się w dołek. Trudno, stało się, nie przyjęli Cię do tej szkoły. Ale w każdej sytuacji trzeba szukać dobra. Próbuj dostrzec coś dobrego w Twojej klasie. Przyjrzyj się uważnie każdemu, poznaj te osoby, a kiedyś może doprowadzisz do integracji osób z różnych szkół. Pilnuj bardzo nauki, bo może, jeśli nie przejdzie Twój żal, to może spróbujesz przenieść się do tej szkoły? Ale wtedy trzeba mieć bardzo dobre świadectwo. A kuzynowi brakuje wrażliwości, powinien Cię pocieszyć, postarać się podnosić Cię na duchu. Szukaj dobra wokół siebie, byś kiedyś nie żałowała, że „przespałaś” tak piękny czas.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione