nasze media Mały Gość 04/2024

KAI / Gabriela Szulik

dodane 07.10.2017 09:15

Różaniec Do Granic

W kościołach w pobliżu granic Polski, w górach, na plażach nadbałtyckich i na lotniskach o tej samej godzinie ludzie będą się modlić na różańcu.

Modlitwa różańcowa o pokój dla Polski i całego świata, i za polskie rodziny rozpocznie się o godz. 14.00. „Chcemy zaprosić wszystkich Polaków, ale też naszych sąsiadów z innych krajów, aby jednego dnia wyszli ze swoich domów i udali się na granice Polski, aby się pomodlić. Chcemy ich zaprosić do tego, aby więcej swoich myśli skierowali w stronę Boga” – mówi Maciej Bodasiński, jeden z organizatorów.

Omówienie czterech części różańca jest pewnego rodzaju wysiłkiem, ale chodzi o to, by – jak mówi pan Bodasiński - „odwrócić na chwilę głowy od tego, co nas przytłacza w rzeczywistości naszego kraju, polityki oraz od tego, co dzieje się za naszą zachodnią i wschodnią granicą i zwrócić nasze serca i myśli do Boga. (…) Chcemy zburzyć mury, które są być może w naszych sercach lub myślach” – zapewnia Bodasiński. – Wychodzimy do świata z tym, co mamy najbardziej wartościowego: naszą wiarą i historią oraz naszą niezwykłą od wieków relacją z Matką Bożą, Królową Polski. To jest skarb naszego narodu, chcemy się nim podzielić z innymi krajami Europy.

Do Różańca do Granic można dołączyć w kościołach parafialnych. Różaniec do Granic odbędzie się też w kaplicach na lotniskach: im. F. Chopina w Warszawie, na lotnisku Warszawa-Modlin, we Wrocławiu, w Poznaniu-Ławicy, Katowicach-Pyrzowicach, w Lublinie, w Gdańsku, w Olsztynie, im. Jana Pawła II w Krakowie-Balicach i w Rzeszowie-Jasionce.

Również poza granicami kraju oficjalnie zarejestrowanych 43 miejscach. Prawie połowa znajduje się w Wielkiej Brytanii. Do modlitwy włączają się też Stany Zjednoczone (12 miejsc), Ameryka Południowa a nawet Australia.

Różaniec Do Granic odbywa się w święto Matki Bożej Różańcowej, w roku 100. rocznicy objawień Maryi w Fatimie i 140. rocznicy objawień w Gietrzwałdzie.

Organizatorami Różańca do Granic są Maciej Bodasiński i Lech Dokowicz z Fundacji „Solo Dios Basta”, którzy rok temu przygotowali Wielką Pokutę, czyli całodniową modlitwę i nabożeństwo przebłagalne za grzechy i prośbę o miłosierdzie dla naszego narodu.

Wtedy na Jasnej Górze zebrało się ponad 150 tys. ludzi. Do modlitwy różańcowej na granicach Polski dołączy około miliona Polaków.

Różaniec Do Granic odbywa się w święto Matki Bożej Różańcowej, w roku 100. rocznicy objawień Maryi w Fatimie i 140. rocznicy objawień w Gietrzwałdzie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..