nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 14.09.2017 16:00

Męczące marzenia

Od jakiegoś czasu bardzo zależy mi na znalezieniu swojej połówki. Zawsze podchodziłam do tematu miłości spokojnie, myśląc "kiedyś mnie to spotka, jeszcze mam czas". Ale zaczynam liceum, wkoło sporo zakochanych par. Chyba im trochę zazdroszczę. Chciałabym wiedzieć, jak to jest być naprawdę zakochanym, zbudować coś trwałego. Teraz wystarczyło, że skończyłam gimnazjum, a już kontakty się urwały. Chciałabym być mieć z kimś dobre relacje, jak z przyjaciółką, ale żeby ten ktoś także mnie potrzebował. Co mogę zrobić, żeby ciągle nie myśleć o pragnieniu znalezienia miłości? Szesnastolatka

To naturalne, że myślisz o zakochaniu, o dobrej relacji. To naturalne, że myśli o tej sprawie ciągle kotłują się w głowie. Pytasz co robić, by tak mocno tym problemem się nie zajmować. Najlepiej staraj się być maksymalnie zajęta. Wtedy jest mniej czasu na myślenie. Pilnuj nauki, obowiązków, by nigdy nie powstały zaległości. Jeśli to możliwe, zapisuj się do różnych grup, na różne zajęcia pozalekcyjne. Bądź sobą, bądź naturalna, ale pracuj też nad naturalną pogodą ducha.
Ludzie lgną do osób serdecznych, pogodnych, więc wypracuj w sobie te cechy. Bardzo dobrze jest zacząć ufną modlitwę o dobrego chłopaka. Wybierz patrona. Może św. Józef, idealny chłopak? Może nasz św. Jan Paweł II? Może Twoja patronka?
Lekka zazdrość wobec tych, którzy są zakochani jest naturalna. Droga do tego, by też to przeżyć, to poznawanie nowych ludzi. Szukaj miejsc, gdzie bywają wartościowi chłopcy. Czyli sport, turystyka, parafia/ oazy, KSM/, może muzyka, kółka zainteresowań, żeglarstwo, harcerstwo.
A może to będzie chwilka na przystanku autobusowym? Szukaj i bądź cierpliwa. Poczucie humoru, kpina z siebie bardzo pomagają w tym trudnym czasie poszukiwań.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione