nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 30.08.2017 16:00

Istota miłosierdzia

Jaka jest różnica między miłosierdziem a litością i czy ogólnie jakaś jest? Licealistka

Litość polega na tym, że żal nam kogoś, ale stoimy z boku, tylko się litujemy. Tak jest, gdy na przykład widzimy w telewizji głodujących ludzi, ofiary wojen, kataklizmów, uchodźców. Litujemy się, przykro nam i koniec, możemy jednocześnie pisać SMS-y, jeść kolację.
Współczucie to już coś lepszego, bo to jest współodczuwanie, potrafimy sobie wyobrazić, co jakaś osoba czuje, przeżywamy z nią jej problem
Miłosierdzie to wejście w sytuację drugiej osoby. Spoglądamy na problem z jej punktu widzenia. Gdy ktoś Cię zdenerwuje, pomyśl, jak on może to widzieć. Możliwe, że on nie ma racji, myli się, ale on naprawdę widzi to w taki sposób.
Bóg jest miłosierny, bo nas rozumie, zna nas lepiej niż my siebie znamy. Wie, że wielu złych rzeczy wcale nie chcemy, że marzymy o dobru, tylko różne okoliczności wpływają na złe decyzje. Miłosierdzie to też idealne kochanie różnych osób, a gdy kochamy, to przebaczamy.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione