nasze media Mały Gość 04/2024
dodane 23.06.2017 16:00

Wartościowy kolega

Podoba mi się kolega z klasy. Znam go parę lat. Jest mądry i widać że jest w moim typie. Ale chyba podoba mu się inna koleżanka. Nie jest jego dziewczyną, ale się lubią. Ja wiem, że gdyby mnie lepiej poznał, moglibyśmy się zaprzyjaźnić. Ja nie jestem raczej z tych śmiałych osób. Boję się zaproponować nawet wyjazd na rowery. Niedługo jedziemy na wycieczkę parodniową. Co mam zrobić? 13-latka

Przede wszystkim bądź cierpliwa i nie reaguj histerycznie. W tym wieku wiele spraw tego typu zmienia się bardzo szybko. Rozumiem, że to mądry i wartościowy chłopak. Ale skoro lubi się z inną koleżanką, to bądź bardzo delikatna i nie nachalna.
Moje rady nie są odkrywcze:
- staraj się być w miarę często blisko niego, by Cię widywał, by wpadał na Ciebie w drzwiach, na przerwie, przy wchodzeniu i wychodzeniu.
- wycieczka to wyjątkowa okazja, by Cię jednak zauważył. Jeśli grupa, w której on przebywa coś robi, idź do nich, np. gra w piłkę, jakieś zabawy, rozmowy
- utrzymaj swoje uczucia w tajemnicy, by nikt o tym nie plotkował, nie zepsuł niczego
- gdy on coś dobrze robi, odważ się pogratulować.
- jeśli na wycieczce będziecie coś zwiedzali, idź za nim lub przed nim
Rozumiem nieśmiałość, ale jeśli marzysz o przyjaźni, to trzeba zacząć coś mówić, poruszać tematy, o których wiesz, że on je lubi. Jeśli chodzi o rowery, to najlepiej zorganizować grupę rówieśników, a w tej grupce niech będzie i on. Ale uwaga- nic na siłę. Jeśli czujesz, że nie potrafisz się przemóc, to czekaj. Bo widocznie w jakimś celu blokada jest Ci potrzebna. Widocznie teraz masz o nim marzyć, masz mieć zajęte serce, ale jeszcze bez kontaktów. To jest zupełnie naturalne w Waszym wieku. Mądrzy i wartościowi chłopcy też nie spieszą się z chodzeniem. Dlatego wystarczy, jeśli Ci się uda znaleźć w grupce, w której i on będzie i będziecie się trochę spotykali poza szkołą, po szkole itd.
Bardzo ważna jest modlitwa o dobrego chłopaka. Po cichu proś, by to był on, ale jednocześnie zaznaczaj "bądź wola Twoja". Bywa tak w życiu, że dosyć długo musimy czekać na wzajemność w uczuciach. Ale warto czekać, a teraz powolutku zbliżać się do niego. Ogromną rolę pełni uśmiech i spojrzenie pełne ciepłych myśli.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..