nasze media Najnowszy numer MGN 06/2022
dodane 19.06.2017 16:00

Lepsza relacja z mamą

Gdzieś zgubiłam relacje z rodzicami. Najbardziej żałuję relacji z mamą. Przychodzę ze szkoły, mówi "cześć" i siedzę zamknięta u siebie w pokoju, zajęta swoimi sprawami; pytana o szkołę odpowiadam "dobrze" albo "nic". Dużo rozmawiam z mamą na tematy "domowe"(o ogródku, mieszkaniu). W rozmowach z koleżankami nie mam takiego problemu. Moja mama jest mądra, doświadczona, kochająca, starsza niż mamy koleżanek. Boję się, że kiedyś umrze, a ja zostanę zupełnie sama. Chciałabym pogadać z nią o problemach, z którymi się zmagam np. o swoich kompleksach, o mojej klasie, ale mam jakąś blokadę. Dziś próbowałam, ale się wycofałam i teraz płaczę.Mama spokojnie stwierdziła, że nigdy nie byłam wylewna, szanuje to, ale mi to teraz przeszkadza. Licealistka

Rozmowa na siłę, rozmowa z rozsądku, może z lęku, że kiedyś mamy zabraknie nie będzie naturalna. Skoro nigdy nie byłaś zbyt wylewna, to trudno się zmienić z dnia na dzień.
Mama nie musi być przyjaciółką do zwierzeń. Zastanów się uczciwie, czego chcesz. Bo może pod wpływem koleżanek chciałabyś z mamą relację przyjacielską. Możesz nad tym pracować, ale metodą małych kroków. Nie zmienisz się z dnia na dzień w dziewczynę paplającą o wszystkim z wielką swobodą. Jeśli pracujecie razem w ogrodzie, to jest dobre miejsce do rozmów, do analizowania sytuacji.Kuchnia od zawsze była świetnym miejscem do rozmów, najlepiej, gdy obie robicie coś niezbyt absorbującego, bo początkowo będziesz skrępowana.
Pomyśl, by nie znikać po powrocie za drzwiami, tylko wejdź do kuchni i jeśli masz blokadę, to zadawaj pytania, niech mama mówi, wspomina i temat się rozwinie, rozmowa popłynie. .
Wykorzystaj mamy mądrość i doświadczenie i pytaj ją o różne sprawy z lat jej młodości.
Powtarzam- zastosuj metodę małych kroków, by nie znikać w swoim pokoju, by z niego częściej wychodzić, by inicjować rozmowy. A może jakaś Wasza wspólna akcja typu przemeblowanie, inny wystrój ogrodu, jakaś zmiana, nad którą będziecie dyskutowały i powoli poszerzały tematy rozmów. Jeśli tego naprawdę chcesz, to działaj. .

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

,

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione