nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

Adam Śliwa

dodane 28.05.2017 08:10

Jak zrobić dobre zdjęcie telefonem

Portret mamy albo taty

Dobry portret potrzebuje łagodnego, rozproszonego, na przykład popołudniowego światła. Najlepsze jest światło naturalne, więc lepiej wyjść na balkon czy stanąć przy oknie niż oświetlać mamę, tatę czy ciocię sztucznym światłem. Gdy światła naturalnego już nie ma, wtedy w opcjach aparatu możesz wybrać odpowiednie ustawienie. Warto też pokazać przedmioty opisujące fotografowaną osobę. Jeśli ktoś lubi czytać, niech stanie przy regale z książkami, a brat grający w gry komputerowe niech spogląda zza monitora. Lampy błyskowej lepiej unikać. W smartfonach w ogóle się nie sprawdza.
 

Budowle większe i mniejsze

Kadr smartfona zmieści dużo elementów, bo ma obiektyw szerokokątny. Jeśli na przykład fotografujemy piękny kościół i ludzi na jego tle, warto się odsunąć i zrobić zdjęcie przez kwiaty, tablicę czy jakiś inny element. Uzyskamy wtedy kilka planów i fotografia będzie dużo ciekawsza. Do zdjęć architektury można wykorzystać mocne słońce, które z kolei nie nadaje się do fotografowania ludzi.

Ci, co skaczą i fruwają

Nie jest łatwo zrobić dynamiczne zdjęcie. Aparaty zwykle mają specjalne ustawienia do robienia takich zdjęć. Jeśli chcesz sfotografować psa, konia skaczącego przez przeszkody czy koleżankę pędzącą na rowerze, wybierz miejsce, w którym będziesz robić zdjęcie, ustaw ostrość i czekaj z palcem na „spuście” tak długo, aż pies, koń czy koleżanka znajdą się w obiektywie.

Więcej na temat robienia zdjęć smarfonem w najnowszym "Małym Gościu"

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • rivere
  01.06.2017 16:27
  Do apelu Miedlara ( https://jacekmiedlar.pl/2017/05/30/felietony-bp-pieronek-o-pis-prezentuja-naprawde-antychrzescijanska-postawe-wobec-ludzi-komu-sluzy-biskup-pieronek/ ) o to by Pieronek sprowadzil sobie chlopcow imigrantow, takich bezpiecznych gejow do robienia mu loda dodam dwa zalaczniki 1) http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/benedykt-xvi-zmagal-sie-z-o-wiele-wiekszymi-tematami-niz-ped ofilia,305740.html 2) Na Wawelu to oni sa wszyscy nieheteroseksualni jesli chodzi o mieszkajacych tam kaplanow Boga. PS. Link trzeba bylo przeciac spacja bo dodawanie komentarzy ze slowem "ped ofilia" jest automatycznie zablokowane.
  doceń 0
 • Krzych
  12.06.2017 17:29
  Zrobiłem kurs z eduweba w tym temacie i fotki wychodzą dużo ostrzejsze i lepsze jakościowo niż wcześniej. Jak się chce zarabiać na blogu, czy mediach społecznościowych, dobre fotki to podstawa. Na początek wystarczy telefon, potem można pomyśleć o profesjonalnej lustrzance.
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione