nasze media MGN 07/2024
dodane 24.05.2017 16:00

Nawiązać relację

Chciałabym poznać nowe osoby. Ale jak mam poznawać nowe osoby, skoro większość pali, pije? W 1 klasach gimnazjum jest dużo nowych osób. I dużo jest takich dziewczyn, które chciałabym poznać, ale się wstydzę. Można też poznać kogoś przez inne osoby? Gimnazjalistka

Napisałaś, że w szkole są rówieśniczki, które byś chciała poznać. Tylko uważaj, bo wrażenie może być mylne. Ale trzeba przemóc nieśmiałość i zaczynać rozmowy. Oto rady: -najpierw uśmiechasz się do dziewczyn, które chcesz poznać
- potem mówisz im cześć jako pierwsza
- kombinujesz, o co zapytać, co powiedzieć. To może być pytanie o szkolne sprawy, o jakąś nauczycielkę, może o to, jaki ma dzisiaj humor, czy mieli już sprawdzian z tego przedmiotu itd. Możesz też zacząć od komplementu, że koleżanka ma jakiś ciekawy ciuch i pytasz, gdzie go kupiła.
- to dobry jest pomysł, by poznawać innych przez znane sobie osoby. Czyli koleżanki koleżanek. Jeśli znana Ci dziewczyna rozmawia z inną, to podchodzisz, uśmiechasz się mówisz "cześć"
Osoby palące, pijące niedługo się uspokoją. Wyrosną na spokojnych dorosłych Pewnie, że teraz trudno się z nimi przyjaźnić. Cierpliwie czekaj.
Wiem, że trudno zapisać się gdzieś w maju. Ale w nowym roku szkolnym próbuj. Szczególnie polecam oazę i harcerstwo. No i sport, bo to są miejsca, gdzie raczej nie ma palenia i picia.
Wiem, że jesteś nieśmiała, ale jesteś też coraz starsza i próbuj zwalczać nieśmiałość i szukać ludzi do przyjaźni. Z Twoich listów jasno wynika, że nie jesteś samotnikiem, tęsknisz do rówieśników.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..