nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 04.05.2017 16:00

W poszukiwaniu przyjaciół

Pragnęłabym odnaleźć bratnią duszę u przedstawiciela płci przeciwnej, ponieważ dziewczyny do tej pory jedynie pojawiały się w moim życiu jako "przyjaciółki" (cechujące się fikcyjną przyjaźnią) pozostawiając bałagan w moim życiu. Chociaż zależy mi tylko na tym, by znaleźć bliską sobie osobę. Czuję się samotnie i chciałabym mieć obok kogoś, kto po prostu byłby przy mnie. Jak znaleźć taką osobę? Nastolatka

Rozumiem problem i mam kilka rad na początek. Nie stawiaj za dużych wymagań. Bo nikt nie jest idealny. Akceptuj ludzi z ich wadami i zaletami. Oczywiście nie popieramy zła, ale jeśli ktoś ma wady, to krytykujemy wadę, ale nie człowieka. Człowieka nigdy nie potępiamy, nie odrzucamy. Zacznij dobrze myśleć o ludziach. Dostrzegaj w nich głównie dobro. Przecież każdy marzy o przyjaźni, o miłości. Tylko jednocześnie każdy myśli o sobie, o swoich potrzebach. A tu trzeba jak najwięcej empatii, jak najmniej egoizmu. Pomyśl, jakich ludzi lubisz i staraj się w sobie te cechy wypracować. Oczywiście, masz być sobą, ale pracować nad sobą trzeba nieustannie. Trudno o przyjaciela płci przeciwnej, bo tam na ogół kryje się głębsze uczucie. Ale masz rację, bo chłopcy łatwiej rozwiązują konflikty i problemy/ są wyjątki/ Czyli trzeba chłopaków traktować naturalnie, zagadywać, podchodzić. Bez chichotania, bez wstydu, jak do brata. Pomyśleć, który czym się interesuje i o tym rozmawiać. Warto mieć zgadujące oczy. Zobaczyć, kto potrzebuje pochwały, kto pytania o swoje sprawy, kto troski. Słuchaj, rozglądaj się, ryzykuj i podchodź do ludzi. Szukaj nowych osób. Może warto się gdzieś zapisać, pomyśleć, gdzie możesz spotkać wartościowe osoby. Myśl, jakiego przyjaciela chciałabyś mieć i te cechy podtrzymuj i rozwijaj w sobie.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione