nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 20.03.2017 16:00

Ocena wyproszona u Boga

Koleżanka zapytała, czy można się modlić o dobrą ocenę. Czy jak piszemy kartkówkę z matmy i jakby się modliła, to czy istnieje prawdopodobieństwo, że dostanie cztery lub pięć. Odpowiedziałam, że nie wiem. Że ja się modlę o światło Ducha Świętego, żeby mi pomógł w nauce, a nie o oceny. I oto moje pytanie. Czy można wyprosić u Pana Boga jakąś ocenę? Ciekawa

Między Bogiem i człowiekiem powinna być relacja jak między ojcem i dzieckiem. Oczywiście, że można prosić tatę o dobrą ocenę, ale przecież tata oceny nie załatwi. Logicznie powinniśmy się modlić tak jak Ty- o pomoc Ducha Świętego, by pomógł się uczyć, by oświecił w czasie klasówek, pytania, kartkówek.
Ale nie trzeba się tak dokładnie nad tym zastanawiać, bo po prostu Bóg to Ojciec, a my to dzieci i każdy prosi jak potrafi, jak czuje. A mądry tata mówi czasami "nie", by dziecko dobrze wychować. Bo Bóg to nie jest złota rybka do spełniania życzeń. Jeśli chodzi o naukę, to powinniśmy się rzetelnie uczyć, tyle, ile możemy, a potem prosić o pomoc. Ale powtarzam- że takie zachowanie jak Twojej koleżanki nie jest czymś złym, bo jest szczere i płynie z serca. Przecież Pan Bóg ocen nie załatwia, bo wtedy by się uczniowie przestali uczyć.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione