nasze media MGN 05/2024
dodane 15.03.2017 16:00

Obie obrażone

Pisaliśmy na temat swojego zachowania i koleżanka się na mnie obraziła, bo tę jej wadę skrytykowałam, ujawniłam. Zajrzała do mojej kartki i to przeczytała. Przepraszałam ją już wiele razy, ale zerwała ze mną kontakt. Ja zresztą też się na nią obraziłam, ale już bym chciała to zakończyć. Nie wiem, jak naprawić to, co sama zepsułam. Gimnazjalistka


Z tej niemiłej sytuacji wyciągnij na przyszłość naukę i nie zachowuj się tak dziecinnie. Obrażanie to bardzo głupi zwyczaj. Dziewczyny w Waszym wieku lubią afery, obrażanie, złośliwości i oto skutki.
Wniosek- nie obrażaj się w przyszłości. Swojej przyjaciółki więcej nie przepraszaj. To też ważne na przyszłość, by przepraszać raz, najwyżej dwa. Gdy kogoś męczymy przeprosinami, to się poniżamy, a to nie ma sensu.
Trudno, stało się, obie przesadziłyście, a przyjaciółka się teraz zaparła, uparła i ma Ciebie dosyć. Wierzę, że dobre relacje między Wami wrócą, a teraz daj jej spokój, rozmawiaj ze wszystkimi, absolutnie nic na nią nikomu nie mów. Wchodź do szkoły lekko uśmiechnięta, pilnuj nauki, na przerwach podchodź do różnych osób, spaceruj po szkole, a co będzie dalej, czas pokaże. Gdy będzie okazja, to odzywaj się do niej, mów jej cześć, poczęstuj jakimiś paluszkami, gdybyś miała, ale nic na siłę. Każdy człowiek jest wolny i decyduje o sobie, więc jeśli ona się obraziła, trudno. Daj jej tydzień czasu, a potem raz podejdź i zapytaj, czy nie szkoda Waszej przyjaźni. Jeśli się nie zgodzi, to daj jej miesiąc czasu i znowu wyciągnij rękę na zgodę. Ale już jej nie przepraszaj, tylko może jakoś rozśmiesz. Nic na siłę, bo wtedy skutek jest raczej odwrotny.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..