nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 21.01.2017 16:00

Twórzcie krąg

Nie rozumiem mojej koleżanki. Zawsze gdy jesteśmy na przerwie, nie zwraca na mnie uwagi, a gdy jesteśmy w świetlicy, staje się moją wielką przyjaciółką. Nie wiem już, czy jest moją przyjaciółką, czy tylko udaje. 11-latka

Podejrzewam, że w świetlicy brakuje jej ciekawych i dobrych koleżanek, więc trzyma się Ciebie. Ale na przerwach szuka innych kontaktów. To nie jest dobre zachowanie i skoro uważacie, że jesteście przyjaciółkami, warto o tym pogadać. Szczerze, ale bez pretensji zapytaj, dlaczego raz trzyma się Ciebie, a raz ignoruje. Możliwe, że ona nie zdaje sobie z tego sprawy. Nie wiem, czy coś ustalicie.
Moim zdaniem to nie powinno być tak, że trzymacie się cały czas razem- w świetlicy i na przerwach. Weź z niej przykład i zacznij zacieśniać kontakty z innymi dziewczynami. Bez obrażania i bez chęci zemsty więcej czasu spędzaj z koleżankami. W Waszym wieku powinno się tworzyć grupki rówieśnicze. To zupełnie naturalne, że raz lepiej dogadujesz się z jedną koleżanką, w innym temacie lub po chwili z inną. Z jedną się lepiej uczy, z inną wygłupia, to nic złego, byle nikt nikogo nie krzywdził.
Wniosek:
Jeśli potrafisz, to pytaj jej, dlaczego raz trwa przy Tobie, a raz Cię unika. Ale nie musisz pytać, możesz po prostu robić to samo. Możesz spędzać przerwy z innymi dziewczynami, możesz w świetlicy podchodzić do innych dziewczyn, bawić się z nimi, rozmawiać, a jak ona coś powie, to wyjaśnij, że nauczyłaś się tego od niej, że to przecież nic złego. Możliwe, że Wasza przyjaźń się osłabi, a właściwie przyjmie inny kształt, że dopuścicie do siebie też inne koleżanki.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione