nasze media MGN 12/2020

RADIO WATYKAŃSKIE

dodane 30.10.2009 19:03

Alternatywa dla Halloween

Katolicy w różnych krajach starają się przywrócić chrześcijański charakter uroczystości Wszystkich Świętych i tym samym powstrzymać jej komercjalizację w postaci Halloween.

I tak na przykład w Paryżu młodzi ewangelizatorzy chcą wykorzystać grozę jutrzejszego wieczoru i wszechobecną symbolikę śmierci, by głosić zwycięstwo Chrystusa zmartwychwstałego. W hiszpańskiej diecezji Alcalá de Henares wspólnota Emmanuel przygotowuje nocne czuwanie modlitewne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Po nim przewidziano muzykę i tańce. Natomiast w Santiago de Chile Kościół organizuje jutro wieczorem nietypowy festiwal przebierańców, którego uczestnicy będą się przebierać nie za postaci z horrorów, lecz za świętych.

Największą akcję przygotowuje na jutrzejszy wieczór włoski ruch młodzieżowy Stróżowie Poranka. Jego członkowie będą zachęcać swych rówieśników do lepszego poznania świętych patronów. W tym celu chcą po prostu pokazać ich oblicza, ich bezkonkurencyjne – jak twierdzą – piękno. Obrazy świętych pojawią się na ulicach i na balkonach, kilkuosobowe ekipy młodych będą je rozdawać w pubach. Wszędzie tam, gdzie odbędzie się ta akcja, a przystąpiło już do niej ponad 35 diecezji, w nocy od 22:00 do 2:00, będą otwarte kościoły. Organizatorów zachęca sukces z dwóch poprzednich lat, kiedy to w podobnej akcji, ku zdziwieniu mediów, wzięło udział kilkaset tysięcy młodych Włochów.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione