nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 31.10.2016 16:00

O czym pogadać?

Spotykam się z koleżanką raz w tygodniu. W czasie wakacji widywaliśmy się codziennie. Nasza rozmowa wygląda tak: najpierw rozmawiamy o szkole, potem o minionym tygodniu, a następnie nic nie mówimy. Nie mogę znaleźć tematu, który przerwie tę ciszę! Gimnazjalista

Szukaj czegoś, co Was wciągnie i rozluźni. Na przykład dobre są wspomnienia z dawnych lat, co Was cieszyło, śmieszyło, jakieś bajki, modne gadżety, co czytaliście, oglądaliście. Najlepiej wspominać jakieś śmieszne sytuacje. Przypomnij sobie, co lubiłeś z programów, bajek i pytaj ją. Tak samo ulubione potrawy albo te, których nie znosisz. To musi być naturalne, np powiedz, że na obiad była jakaś tam zupa, ale jej nie znosisz albo uwielbiasz i pytasz, co ona lubi, a czego nie. Młodzi potrafią długo rozmawiać o muzyce, zespołach. Ale milczenie nie jest zł. Dobrze jest wspólnie wędrować, wtedy tematy same się pojawiają, bo mijacie różne miejsca i nasuwają się uwagi, wspomnienia. Szukajcie wspólnych znajomych, omawiajcie wszystko- sport, muzyka, filmy itd itd. Czasami powiedz jej komplement, że ładnie wygląda, czasami opowiedz o czymś, co Cię ciekawi, dziwi, zapytaj o jej zdanie. Można rozmawiać o swoich marzeniach, lękach, pasjach, o hobby. Pytaj o jej nastrój, przygotuj jakieś dowcipy. Napisałeś, że podczas wakacji widywaliście się codziennie. Czy wtedy też brakowało Wam tematów i następowała krępująca cisza? Bo pomyśl, czy może ją już męczą Wasze spotkania, a może ma jakiś problem. Zapytaj wprost, czy chce dalszych spotkań. A może ona oczekuje Twoich wyznań? Nie wiem. Ty kombinuj.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione