nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 22.09.2016 16:00

Niepotrzebne gadanie

Przyjaciółka powiedziała coś niepochlebnego o moim chłopaku, a ja mu to niepotrzebnie powtórzyłam. Teraz, po kilku miesiącach, on jej to wytknął. Odpierając jego zarzuty ona wygadała się, że sporo wie o naszych kłopotach, bo jakiś czas temu nie było między nami dobrze i żaliłam się jej. Teraz ona ma do mnie pretensje, że nie trzymam tajemnicy. Przeprosiłam, ale ona ma żal. Chłopak radzi, bym się nie przejmowała, ale jest mi z tym źle. Nastolatka

Uff, namieszało się, ale w całej tej historii jedna osoba okazała się bardzo dojrzała- Twój chłopak. Gratuluję i możesz być dumna. Bo już sądziłam, gdy czytałam ten list, że i on się obrazi, że wyjawiłaś wtedy Wasze problemy. Tymczasem on Cię wspiera i tłumaczy, że nie masz za co przepraszać. Czas na wnioski: - Mleko zostało rozlane, tego nie cofniesz. Fakt,, że niepotrzebnie to powiedziałaś, podobnie, jak niepotrzebnie się jej zwierzałaś. Ale już tego nie żałuj, bo cofnąć się nie da. Śmiej się z tego wydarzenia, śmiej się z siebie i wyciągnij wnioski na przyszłość. Bo człowiek ciągle popełnia błędy, ale jednak powinien się też na nich uczyć. Jeśli ktoś na kogoś coś złego mówi, to staraj się o tym nie informować. Zawsze zadaj sobie pytanie "po co, w jakim celu mam to powiedzieć?" Papież Franciszek bardzo wiele nauk poświęcał właśnie temu problemowi, że tak chętnie demaskujemy ludzi, powtarzając to, co im się wymknie, czasami w emocjach. Dlatego nim coś powiesz, to pytaj się, jakie dobro z tego wypływa.  Słuchaj swojego chłopaka, bo chłopcy na ogół są mniej emocjonalni i bardziej logiczni. A jeśli będą między Wami nieporozumienia, to nie opowiadaj o tym za bardzo. Jako kobieta wie,. że mamy ogromną potrzebę opowiadania o swoich zmartwieniach, ale potem bywa niezręcznie. Nie miej poczucia winy, tylko sobie obiecaj, że będziesz się bardziej kontrolowała, bo nasz język i nasza paplanina potrafi wprowadzić mnóstwo zamieszania, złego zamieszania. Jestem już wiekową osobą, a ciągle nad tym pracuję.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione