nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018

Adam Śliwa Adam Śliwa

dodane 05.08.2016 12:12

Pasterz jak malowany

Co więcej, ten pasterz jest malowany.

Artysta z Francji, malarz Saype namalował nie byle jaki obraz. Wielki tradycyjny pasterz leży na górskiej łące. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że obraz zajmuje hektar powierzchni, a namalowany został na stoku w Alpach niedaleko kurortu w Leysin. Wielki pasterz powstał przy użyciu farb biodegradowalnych więc za jakiś czas nie zostanie po nim ślad.

Szwajcaria ma bardzo silne tradycje pasterskie. Na wielkich łąkach górzystych Alp wypasa się głównie bydło. Szwajcarscy pasterze słyną ze wspaniałych alpejskich serków i jodłowania. Poza tym Szwajcaria to oczywiście najsłynniejsze i najpotężniejsze banki, towarzystwa ubezpieczeniowe i zegarki. Z kuchni najbardziej tradycyjną potrawą jest founde, czyli ser podgrzany do płynności w specjalnym kociołki. Wyjada się go za pomocą pieczywa.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10