nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 25.08.2016 16:00

Niepotrzebne warunki

Czy u dziewczyn to typowe, że nie mogą zapomnieć o osobie, która ich zraniła, ale z którą ma wiele wspólnych chwil? Dlaczego ciągle o niej myślę? Jestem skłócona z koleżanka, wysłałam jej kartkę, chciałam, żeby się uśmiechnęła, ale nie chce na razie się wychylać, czekam na jej ruch. Niestety, musi dostrzec też swoje błędy, bo miała w zwyczaju obwiniać tylko mnie o kłótnie. Tęsknię za nią i chcę zgody, ale bez jej kroku nie mogę nic zrobić.

Takie zachowanie nie jest typowe dla nastolatek. To już raczej objaw Twojego charakteru, raczej mocnego i zasadniczego. Po prostu taka jesteś. Będzie Ci przez to czasami ciężej, ale ludzie docenią, że lubisz jasne sytuacje, że dążysz do rozwiązania problemu. Twoje rozumowanie jest logiczne- wysłałaś kartkę i czekasz na jej ruch. Miłosierdzie, które jest hasłem ŚDM i tego roku, tłumaczy, że logika to nie wszystko. Przebaczenie nie powinno być obwarowane warunkami. Warto zrobić jeszcze jeden krok, nieduży może, ale warto. Możliwe, że obie macie podobne charaktery i wtedy może być trudno, bo każda ma swój pomysł na rozwiązanie problemu. Może wtedy dobrze by było pomyśleć o spokojnej rozmowie, która wyjaśni wiele. Jedna z metod prowadzenia takich rozmów polega na tym, by nie szukać winnej, nie wyliczać wad, tylko wspólnie wspominać wszystko, co było dobre, potem mówić o tym, co w tej drugiej osobie cenimy. Przypominam Ci radę papieża Franciszka, by budować mosty a nie mury.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione